ERCAN ÖZEL NEYİN PEŞİNDE?

ERCAN ÖZEL NEYİN PEŞİNDE?

Av. Çağdaş EKER
10 Haziran 2022
0
    
1153

Yenişehir İyi Parti İlçe Başkanı Ercan Özel, son dönemlerde bilindiği üzere sistematik şekilde ve bilinçli olarak Yenişehir Belediye Başkanına iftiralar atıyor ve algı operasyonu yürütüyor.

   İddia ettiği her şeyin yalan olduğunu bildiği halde, Yenişehir kamuoyunun dikkatini çekecek ve sansasyon yaratacak açıklamalar yapıyor.

   Daha önce yazdığım gibi Yenişehir’in sinir uçları ile oynuyor. Yenişehir’in birlik beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğu şu dönemde kendi siyasi menfaatleri için Yenişehirliyi birbirine düşman etmeye çalışıyor.

   En son, yine bir sürü yalan ve iftira üzerinden Yenişehir Belediye Başkanı Sayın Davut Aydın’ı canlı yayına davet etti. Peki Ercan Özel neyin peşinde?

   Kısa bir süre önce hepimizin bildiği üzere, 2019 seçimlerinde Millet İttifakından Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Sayın Mustafa BOZBEY Yenişehir’i ziyaret etti. Peki bu ziyarete eşlik eden Ercan Özel bu ziyarete ilişkin ne yazdı sosyal medya hesaplarında?? “Yenişehir’e gelen Sayın Mustafa BOZBEY şahsımı da davet etme nezaketi gösterdi” yazdı. Yani Yenişehir İyi Parti İlçe Başkanı olan Ercan Özel, Bursa’dan gelen Mustafa Bozbey tarafından davet edilmiş-miş.

   Hanımlar, Beyler… Hala Ercan Özel’in sayfalarında duran bu açıklamalar Ercan Özel’in kendini ne kadar yüksekte gördüğünün ve ne kadar kibirli bir adam olduğunun ispatıdır. Yenişehir’e dışarıdan gelen bir adam, Yenişehir İlçe Başkanını bir büyük gibi davet etmez. Ercan Özel çok büyük bir adam gibi kendini sunamaz. Siyasi nezaketten de siyasetbilirlikten de uzak olan bu yaklaşıma karşı söylenecek bir tek şey vardır. Ercan Özel, sen bu tür programlarda davetli olamazsın. En fazla İl merkezinden, Ankaradan gelen bir şahsa eşlik edebilirsin. Daha doğrusu kendini bilen bir İlçe siyasetçisi eşlik eder. Senin gibi bir kibir abidesi ise Mustafa Bozbey’den de büyük bir adam olduğunu düşünüp kendi başkan olduğu ilçede davetli olduğunu yazar.

   Daha önce yazdım, yine yazıyorum. Bu ifadeler senin kibirle bozulmuş ruh halinin en büyük ispatıdır.

   Sayın Mustafa Bozbey ile ilgili meseleyi anlatmam boştan yere değil. Tabii ki bir sebebi var. Çünkü Ercan Özel bunları amaçsızca değil, tam tersi bilinçli yapıyor. Kendisinin Sayın Davut Aydın’ı canlı yayına davet etmesinin bir sebebi var. Ercan Özel bu daveti ile Sayın Davut Aydın üzerinden Millet ittifakı içindeki diğer partileri çizmek, ezmek istiyor.

   Kendisi Yenişehir’de faaliyet gösteren bir siyasi parti İlçe başkanı olduğu halde sanki Davut Aydın’ın rakibi imiş gibi düelloya davet ediyor. Bu davet ile özellikle CHP’ye kazık atıp gelecek seçimlerde kendisini Sayın Davut Aydın’ın doğal bir rakibi konumuna yükseltmek istiyor.

   Eyy Ercan Özel, sen kimsin ki Davut Aydın senin canlı yayın davetini kabul etsin. Hiç siyasetten anlamaz mısın? Siyaseten senin dengin Yenişehir’de faaliyet gösteren siyasi partilerin ilçe başkanlarıdır. Bugün sen canlı yayına çıkmak istedin, seninle canlı yayına çıktı. Yarın örneğin yanındaki Sami ya da Nezir istedi gene mi canlı yayına çıkacak. Bunun ölçüsü sınırı nedir? Sen Davut Aydın’ın dengi ya da muhatabı mısın ki seninle canlı yayına çıksın?

   Senin niyetin belli. Sayın Davut Aydın kendisini bir basamak olarak kullanıp Millet İttifakındaki diğer siyasi partilere kazık atarak gelecek seçimlerde doğal belediye Başkan adayı olmaya çalışıyorsun. Bu yaptığın saygısızlık da, terbiyesizlik de Sayın Davut Aydın’a değil; başta CHP olmak üzere içinde olduğun Millet ittifakını oluşturan siyasi partileredir.

   Genel Merkez düzeyinde bile 6’lı masa ruhuna uygun davranılır iken senin sürekli kendini ön plana çıkarma çaban ve Millet İttifakını oluşturan diğer partileri hiçe sayman çok saygısız ve kaba bir tavır oluşturmaktadır.

   Ancak şundan emin ol ki Sayın Davut Aydın, bilerek ya da bilmeden senin içinde olduğun ittifaka kazık atmana sebep olacak İttifakı oluşturacak diğer partileri hiçe saymana sebep olacak hiçbir çalışmaya alet olmayacaktır. Senin kişisel hırslarınla yok etmeye çalıştığın ittifak ruhu da Yenişehir’deki Millet ittifakını oluşturan diğer siyasi parti yönetici ve mensupları da senin bu kişisel hırslarına daha fazla tahammül etmek zorunda değil.

   Sen, Yenişehir için “biz” demek yerine “BEN” “BEN” “BEN” dedikçe kaybetmeye mahkumsun ve mahkum olacaksın Ercan Özel…

 

Avukat Çağdaş EKER


Yazar

Av. Çağdaş EKER


Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
Facebookta Biz
www.harmangazetesi.com
Kategoriler