GÜNDEM DEPREM

Harun SAK
14 Mart 2023
0
    
368

Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse Başkanlığında her ay yapılan muhtarlar toplantısının Mart ayı gündemi depremdi.

   Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi'nde yapılan toplantıya ANDA ve İHH görevlileri deprem ve arama kurtarma ile ilgili muhtarlara bilgi verdiler.

   Belediye Başkanı Davut Aydın, yaptığı açıklamada, ‘İlçe Kaymakamımız Rahmi Köse Başkanlığında kurum amirleri ve mahalle muhtarlarımızın katılımlarıyla Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Merkezi'nde 2023 yılı Mart ayı "Muhtarlar Toplantısı" deprem gündemiyle gerçekleştirdik. Kahramanmaraş ve çevre İllerde meydana gelen deprem nedeniyle depremzedelere yönelik yapılan yardımlar ile ilçemizin genel risk durumu ve olası deprem halinde İlçemizde alınacak önlemler, güvenli bölgeler, toplanma merkezi, toplu çadır alanları ile yapılacak çalışmalar değerlendirilirken; ANDA Arama Kurtartma Yenişehir Temsilciliği ve İHH Arama Kurtarma Yenişehir Temsilciliği görevlilerince deprem ile ilgili bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi’ dedi.

   İHH Arama Kurtarma Başkanı Murat Kaya’da yaptığı açıklamada, ‘İHH arama kurtarma ekibi olarak Gaziantep Nurdağı’nda AFAD koordinesinde görevde iken gördüklerimizi ve bizim olası Marmara depreminde nasıl önlem alırız ve ilçemize bağlı muhtarlıklarımızın ekipman ve AFAD gönüllüsü olarak destekte bulunabilir amacı ile bir istişarede bulunduk Kaymakamımız Rahmi Köse ve belediye başkanımız Davut Aydın’a bizlere bu konuda yardımlarından ve bu konu için projemize destekte bulundukları için teşekkür ederiz.  İHH olarak tüm köy muhtarlarımız ve site yönetimleri ile görüşüp deprem acil planı yapacağız’ dedi.

 


Yazar

Harun SAK

harunsak@gmail.com


Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
Kültür Kurs
Facebookta Biz
www.harmangazetesi.com
Kategoriler