ETKİNLİKLER  TRAFİĞİ DURDURDULAR

TRAFİĞİ DURDURDULAR

İlçemizde gençlerin kurduğu ilk sivil toplum kuruluşu "Gençköy Avrupa Birliği Gençlik Birimi" pozitif farkındalık eğitimi kapsamında, yaya geçidi üzerinde 3 dakika trafiği durdurdu. Şoförlerin yayalara olan tepkisini ölçen gençler, 3 dakika boyunca yoldan ayrılmadı.

Osmangazi Lisesi önünde bulunan yaya geçidinde gerçekleştirilen bu farklı deney, halkın şaşkın bakışları arasında gerçekleştirildi. Yapılan bu etkinliğin amacının, gençlerin trafiğe olan ilgisini olumlu yönde arttırmak ve sürücülerin yayalara olan tepkilerini ölçmek olduğunu ifade eden gençlerden yaptıkları etkinliğin amacına ulaştığını da dikkat çektiler.
      Gençköy Avrupa Birliği Gençlik Birimi üyelerinden Karasıl Köy Temsilcisi Özgenur Kaya, yapılan etkinliği şöyle değerlendirdi; "İnsanoğlu sabırsız, aceleci, ama can güvenliği her şeyden önemli, bizler bugün basit gibi görünen bir sorunu dile getirdik. Yaya geçidi olan yolda bazılarımızın dikkat dahi etmediği o kesik çizgiler. Bizler gençlerin oluşturduğu bir oluşum olarak bugün bunun önemi belirtmek istedik. Bizi destekleyen herkese teşekkürler" dedi.
FARKLI TEPKİLER ALDIK
      Kendilerinin bu etkinliği gerçekleştirdiği esnada çok farklı tepkiler aldıklarına da dikkat çeken Özgenur Kaya, "yemeğe gideceğiz acele edin, ne kadar sürecek, çekilin en azından ben geçeyim, namaza gideceğim, tepkisizce gülümseme" gibi tepkiler aldıklarını belirtti.
      Özgenur Kaya, etkinlik yapılırken, kendilerine yardımcı olan "Yenişehir Emniyet Müdürlüğü Polislerine, organizasyon ve eğitim danışmanlığını büyük bir özveri ile yerine getiren M.D.H Danışmanlık Hizmetlerine, ayrıca bütün etkinliklerde desteğini esirgemeyen, Yenişehir Kaymakamlığı, Yenişehir Belediyesi ve Ziraat Odasına çok teşekküre ederiz" dedi.
      Gençköy Avrupa Birliği Gençlik Birimi Orhaniye Köy Temsilcisi Cihangir Ceylan da etkinliği şöyle değerlendirdi; "Bugün bu etkinlikte halkın güncel hayatta kendini engelleyenlere karşı verdiği tepkileri gördük. Hiç kimse kötü tepki göstermedi. Halkın meraklı olduğunu gördük. Herkes böyle bir şeyin neden yapıldığını merak etti ve sordu. Sonuç olarak etkinlik amacına ulaşmış oldu" dedi.

Eklenme Tarihi: 15 Mart 2011

Bu haber 4209 defa okunmutur


YORUMLAR (0 yorum)

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ