ETKİNLİKLER  HAİN GECEYİ YENİDEN YAŞATTILAR

HAİN GECEYİ YENİDEN YAŞATTILAR

Yenişehir TOKİ Orhangazi Ortaokulunun hazırladığı 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı 15 Temmuz hain darbe girişimini adeta yeniden yaşattı.

Yenişehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Sitesinde düzenlenen programa Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, okul müdürleri veliler ve öğrenciler katıldı.

    Programda günün anlam ve önemini belirten konuşmayı TOKİ Orhangazi Ortaokulu Sosyal Bilgiler öğretmeni Tuğba Sarıca yaptı. Türk tarihinin kahramanlıklarla ve zaferlerle dolu olduğunu belirten Sarıca, ’15 Temmuz hain darbe girişimi de Türkiye’nin dönüm noktalarından birisidir. Bizler diğer elde ettiğimiz zaferleri tarih kitaplarından, öğretmenlerimizden, ailelerimizden ve büyüklerimizden dinledik. Ancak 15 Temmuz hain gecesini bizzat kendimiz yaşadık. Biz diğer zaferlerimizi düşmana karşı yaptık. Ancak 15 Temmuz hain darbe girişiminde içimizden çıkan hainlerle mücadele ettik. Kendi topumuzun tankımızın uçağımızın önüne gövdemizi siper ettik. Acımız çok taze. Ancak gururumuz da bir o kadar fazla. Geleceğimize sahip çıkmanın gururunu yaşadık. Biz Türk milleti olarak gücümüzü bütün dünyaya bir kez daha gösterdik. Bizler gücümüzün farkındayız. Ancak yapılan hataların ve yanlışlarında farkında olmalıyız. Bundan sonra daha çok çalışarak daha büyük bir millet olabiliriz’ diye konuştu.

   Programda daha sonra Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 15 Temmuz konulu şiir yarışmasında ilk üçe giren şiirleri öğrenciler Melike Kaşmer, Erenay Özbey ve Melike Özdoğru okudu.

   15 Temmuz gecesi yaşanan olaylardan derlenen video gösteriminin ardından öğrencilerin hazırladığı Demokrasi Şehitleri konulu oratoryo izleyenlerin duygusal anlar yaşamasına neden oldu.

   Programın sonunda konuşan Yenişehir Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, ’15 Temmuz asla unutulmayacak bir gece. Bu gün burada bu hain geceyi bizlere bir kez daha yaşatan başta okul müdürümüz Necati Özkan olmak üzere tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum’ dedi.

Eklenme Tarihi: 28 Eylül 2018

Bu haber 4295 defa okunmutur


YORUMLAR (0 yorum)

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ