ETKİNLİKLER  MEVLANA'YA YAKIŞAN KUTLAMA

MEVLANA'YA YAKIŞAN KUTLAMA

Yenişehir İlhan Oğuz mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin hazırladığı Mevlana Celalettin-i Rumi'nin vefatının 745. Yıl dönümü programı muhteşem oldu.

Yenişehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Sitesi’nde düzenlenen programa Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, İlçe Jandarma Komutan V. Jan. Kıd. Başçavuş İbrahim Gültekin, Okul Müdürleri, siyasi parti yöneticileri, öğrenciler ve veliler katıldı.

   Programın açılış konuşmasını yapan Yenişehir İlhan Oğuz mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mesut Demiray, ‘Mevlana; İnsan yağmur damlası gibidir, kimisi çamura damlar, kimisi güle damlar. Güle damlayanlar olmak dileğimizdir. Mevlana yaşadığı sürece ve günümüze kadar sevginin, barışın, kardeşliğin, hoşgörünün sembolü olmuştur. O’nu iyi anlayabilmek insanlık için son derece önemlidir. Bu anlamlı günümüze katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum’ dedi.

   Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu’da konuşmasında, Mevlana’nın anılması ve anlatılması gereken bir şahsiyet olduğunu belirterek, ‘Mevlana’yı anlamak ‘Ne olursan ol yine gel’ düsturu ile farklılıkların bir araya gelebilme felsefesidir. Bu tür değerli insanları anmak ve anlatmak bizlerin en önemli görevleridir. Bu nedenle bu etkinliği düzenleyen Milli Eğitim Müdürümüz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum’ dedi.

   Programda Mevlana Celalettin-i Rumi’nin hayatının anlatıldığı sinevizyon gösterisinin ardından Mevlana’nın ‘Gitme’ şiiri öğrencilerden Esra durmuş tarafından seslendirildi.

   Okul öğrencilerinin hazırladığı tiyatro gösteriminin ardından öğrencilerin gerçekleştirdiği semazen gösterisi izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

   Programın sonunda günün anısına fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Eklenme Tarihi: 14 Aralık 2018

Bu haber 4061 defa okunmutur


YORUMLAR (0 yorum)

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ