ETKİNLİKLER  GÜNECELİLER KONGRE YAPTI

GÜNECELİLER KONGRE YAPTI

Güneceliler Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği geçtiğimiz günlerde olağan genel kurulunu gerçekleştirdiler.

2007 yılında faaliyete geçen dernek, kısa bir sürede 145 üye sayısına ulaştı. İşi gereği Yenişehir ve başka illerde bulunan birçok Güneceli vatandaş derneğe üye olmak istediklerini, derneğin yaptığı faaliyetlere katılmak için çaba sarf ettikleri oluşan ortak düşünceydi.
      Dernek Başkanı Hayri Tuncer yaptığı kısa açıklamada derneğin hedeflerinden söz etti. Derneğin bir takım eksikleri olduğunu ifade eden Tuncer, çağın gerektirdiği gibi hareket etmek istediklerini belirtti. Bunun en güzel yolunun da derneğe bir bilgisayar ve internet alınmasının uygun olacağını söyledi. Günece Köyü ve Derneğin adına internet sitesi kurarak, köyün gelenek ve göreneklerini, yapılan faaliyetleri, tarihçesini, coğrafi özelliklerini bu site sayesinde tüm ülkede ve dünyada yaşayan Günecelilerle paylaşmayı hedefleyen Güneceliler Derneği, gerçek amaçlarının birlik ve beraberliği sağlamak olduğunun da altını çizdi.
     Yeni yetişen neslin, öz benliklerini kaybetmemesi için sürekli çalışacaklarını ifade eden Hayri Tuncer, “köylümüz olup, dışarıda yaşayan hemşerilerimizin, doğdukları toprakları ve yaşadıkları kültürlerini, adetlerini unutturmamak asıl amacımızdır. Yeni gelecek olan nesillere bizim kültürümüzü aşılamak için elimizden gelen etkinlikleri yapacağız” diyerek, genel kurula katılan herkese teşekkür etti ve hiç kimsenin mahcup edilmemesi için çok çalışacaklarını söyledi.
   Yeni Yönetimde şu isimler bulunuyor: Başkan: Hayri Tuncer, Başkan Yardımcısı: Oktay Ferik, Sekreter: Ümit Ay, Muhasip: Ercan Yılmaz, Üye: Ahmet Kuzu

Eklenme Tarihi: 15 Mart 2011

Bu haber 4140 defa okunmutur


YORUMLAR (0 yorum)

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ