ETKİNLİKLER  MUHTEŞEM GECE

MUHTEŞEM GECE

Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği ve Ayyıldız Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin düzenlediği Bursa Sanat Tiyatrosu’nun hazırladığı ‘NASRETTİN HOCA TİYATROSU’ muhteşem bir şölene dönüştü.

Yenişehir Belediyesi Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür Sitesinde düzenlenen tiyatro etkinliğine, Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş, Muhtarlar Derneği Başkanı Orhan Yıldız ve 500’e yakın vatandaş katıldı.

   1999 yılından bu yana Bursa’da faaliyet gösteren Bursa Sanat Tiyatrosu’nun hazırladığı Nasrettin Hoca’dan skeçlerin yer aldığı tiyatro katılımcıları hem eğlendirirken hem de düşündürdü.

   Bursa Sanat Tiyatrosu kurucusu ve oyuncusu Ahmet Turunç, Yenişehir’de sergiledikleri oyundan büyük keyif aldıklarını belirterek, ‘Katılımın yüksek olması tiyatroya gönül vermiş birisi olarak beni çok mutlu etti. En kısa zamanda tekrar Yenişehir’de böyle bir oyun sergilemek isteriz’ dedi.

   Ayyıldız Özel Eğitim Kurumları Yenişehir Şubesi İcra Kurulu Üyesi Çiğdem Yüksel’de, kurum olarak böyle bir etkinliğe imza attıkları için son derece mutlu olduklarını belirterek, ‘Katılım muhteşemdi. Engelli kardeşlerimize ve ailelerine böyle bir gece yaşattığımız için mutluyuz. Bu gecenin düzenlenmesinde emeği olan Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneğimize de teşekkür ediyorum’ dedi.

   Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Harun Sak’ta, Yenişehir insanının tiyatroya bu kadar ilgili olmasından dolayı mutlu olduğunu belirterek, ‘Böyle bir etkinlik düşündüğümüzde önce katılım olmaz diye tedirgin olmuştuk. Ancak katılımı görünce çok mutlu oldum. Yenişehir insanımıza bu geceyi yaşattığımız için mutluyuz. Bu zamana kadar bir çok etkinliği beraber yaptığımız Ayyıldız Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’mize maddi ve manevi katkılarından dolayı ve engelli kardeşlerimiz ile ailelerini bir gece de olsa mutlu ettikleri için derneğimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum’ dedi.

  

  

Eklenme Tarihi: 03 Mart 2020

Bu haber 933 defa okunmutur


YORUMLAR (0 yorum)

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ