SPOR  DOSTLUK KAZANDI

DOSTLUK KAZANDI

Yaptığı sosyal ve sportif etkinliklerle Yenişehir’in örnek sitelerinden birisi olan Asude Konakları site içinde oynadığı voleybol maçları ile yetinmeyerek dışarıya açıldı.

Önceki gün ilçe spor salonunda Yenişehir Özel Ayyıldız Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi hocaları ile erkek ve bayan kategorilerinde olmak üzere iki maç yapan Asude Konakları bayarlar arası müsabakayı 3-0 kazanırken, erkekler arası müsabakayı ise 3-1 kazanmayı başardı.

  Asude Konakları site yöneticisi Hakan Korkulu, pandemi sürecini iyi değerlendirebilmek adına site sakinlerinden gelen talep üzerine siteye voleybol sahası yaptıklarını belirterek, ‘Bu sahamızda her akşam çocuklar ve diğer site sakinlerimiz maç yapmaya başladık. Site sakinlerimiz arasında Beden eğitimi öğretmenleri Ahmet Balcı, Murat ve Arzu Topal hocalarımız da var. Onların da destekleri ile maçlarımız çekişmeli ve iddialı olmaya başladı. Sitemizde 7’den 70’e herkes voleybolu sevmeye başladı. Her geçen günde daha kaliteli maçlar olmaya başladı. Daha önce iki kez Belediye  Başkanımız Davut Aydın’da sitemize gelerek bizlerle birlikte maç yaptı. Şimdi de ilçemizde faaliyet gösteren Yenişehir Özel Ayyıldız Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezimizden bize maç teklifi geldi. İlçemiz spor salonunda ilk olarak bayan takımımız ve ardından da erkek takımımız maç yaptı. Biz çok keyif aldık. Her ne kadar her iki maçı biz de kazanmış olsak aslında dostluk kazandı. Centilmence oynanan maçlarda her iki takım oyuncularına da teşekkür ediyorum’ dedi.

   Sporun sağlıklı olmanın yanında birleştirici özelliğinin de olduğunu belirten Korkulu, ‘Gerçekten özellikle voleybol maçlarından sonra sitemizdeki dayanışma ruhu daha da arttı. Çocuklarımız boş zamanlarını sporla değerlendirir oldu. Voleybol sahasını yapmakla ne kadar isabetli bir iş yaptığımızı anlamış olduk. Şimdi hedefimiz de masa tenisi almak var. Bunun için de çalışmalarımızı yapıyoruz. Hedefimiz Asude Konaklarında sporun her türlüsünü yaptırmak’ dedi.

   Hakan Korkulu ayrıca, Spor salonunu kendilerine tahsis eden Gençlik Spor İlçe Müdürü Ahmet Kaya’ya da teşekkür etti.

   Yenişehir Özel Ayyıldız Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Sahibi Av. Çağdaş Eker’de rehabilitasyon merkezlerinde görevli öğretmenlerin gerçekten zor iş yaptığını belirterek, ‘İşin dışında böylesi aktiviteler çok önemli. En azından birkaç saat de olsa stres atıyorlar. Asude Konaklarının sporcu bir site olduğunu sitede oturan öğretmenimiz Orkun Garip’ten öğrendik ve kendilerine maç teklifinde bulunduk. Onlar da bu teklifimizi kabul ettiler ve gerçekten keyifli bir maç oldu. Her iki maçta da yenilmemize rağmen bizim için önemli olan spor yapmaktı ve dostluktu. Bu nedenle yenilmek çok da önemli değil. Dostça bir maç oldu. Rakip oyunculara ve kendi takımlarımızdaki oyunculara teşekkür ediyorum. Bu tür aktiviteleri artırmayı hedefliyoruz’ dedi.

Eklenme Tarihi: 24 Eylül 2020

Bu haber 625 defa okunmutur


YORUMLAR (0 yorum)

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ