SİYASET  ÇİFTÇİ KÖLE OLACAK

ÇİFTÇİ KÖLE OLACAK

CHP Yenişehir İlçe Başkanı Ahmet Köse, çiftçinin zor günler geçirdiğini belirterek, ‘Böyle giderse çiftçi kendi tarlasında kendi topraklarında köle olarak çalışır’ dedi.

Ahmet Köse yaptığı açıklamada, ‘Bu gün 23 Eylül Çarşamba.  Hava kapalı ve serin. Afşar köyü altlarındayız. Çiftçi pandemiye  ve olumsuz iklim koşullarına rağmen toprağı sürmüş, gübrelemiş, dikim yapmış, çapalamış,  ilaçlamış, sulamış, hasat etmiş ve bunları yaparken her aşamada işçi tutmuş. Yani tohumcu kazanmış, fideci kazanmış, gübreci kazanmış, işçi kazanmış, mazotçu kazanmış, ilaççı kazanmış, ekipman satan kazanmış, çiftçiye kredi veren bankalar kazanmış, elektrik şirketi kazanmış, su şirketi kazanmış ve şimdi sıra çiftçide. Üretici bunca emeğin ve masrafın karşılığını  nasıl alacak. Ürünü nereye götürüp kime satacak.

   Pazarlama imkanlarını yok edip, çiftçiyi kaderine terk ederek tarımı, çiftçiyi yok ederseniz vatan toprakları yabancı firmaların eline geçer. Türk çiftçisi de kendi topraklarında köle olarak çalışır. Tabi vatan hala duruyorsa. Bu böyle gitmez’

Eklenme Tarihi: 27 Eylül 2020

Bu haber 550 defa okunmutur


YORUMLAR (0 yorum)

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ