YENİŞEHİR  MUHTARLAR GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER İLE KUTLANDI

MUHTARLAR GÜNÜ ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER İLE KUTLANDI

19 Ekim Muhtarlar Günü Bursa’nın Yenişehir ilçesinde çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Yenişehir Heykel meydanında Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başlayan 19 Ekim Muhtarlar Günü etkinliklerine Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Davut Aydın, Muhtarlar Derneği Başkanı Orhan Yıldız, siyasi parti ilçe başkanları, Muhtarlar ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile daire müdürleri katıldı.

  19 Ekim Muhtarlar Günü etkinliklerinde konuşan Muhtarlar Derneği Başkanı Orhan Yıldız, “ Muhtarlık müessesesi kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından olup yerel demokrasisinin en eski örneğini temsil eden bizler devletimizin her noktasında kurumsal temsilciyiz. Bu vesile ile tüm muhtar arkadaşlarımın 19 Ekim Muhtarlar Gününü kutluyorum” diye konuştu.

   Belediye Başkanı Davut Aydın’da yayınladığı mesajda, ‘ Vatandaşlarımızla aramızda 'hizmet köprüsü' olan değerli Muhtarlarımızın gününü istinaden Tarihi Sinanpaşa Külliyesinde yemek programında bir araya geldik. Devletimiz ve milletimiz arasında köprü vazifesi gören, Millet iradesiyle devletin şefkat elinin kesiştiği noktayı temsil eden, demokrasimizin temel taşlarından biri olan Muhtarlarımızın,  Muhtarlar Gününü bir kez daha kutluyorum’ dedi.

   Kaymakam Suat Seyitoğlu’da Muhtarlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Seyitoğlu mesajında, ‘Doğrudan demokrasinin temsilcisi, halkın ilk müracaat makamı olan, mahallelerimizdeki elimiz, gözümüz ve kulağımız olarak vatandaşlarımız ile devletimiz arasında bir köprü vazifesi gören Muhtarlarımızın, sorunlarının konuşulması ve sorunlarına çözüm üretilmesi düşüncesiyle ülkemizde ilk muhtarlık teşkilatının kurulduğu gün olan 19 Ekim 1829’un yıl dönümü,  2015/11 sayılı Başbakanlık Genelgesi ''Muhtarlar Günü'' olarak ilan edilmiştir.

        Kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biri olan ve bulunduğu mahallede devletimizin tüm kurumlarını temsil eden muhtarlarımız mahallelerimizin gelişimi ve değişimi konusunda işbirliği ve çözüm sürecine ortaklık yapmaktadır. Vatandaşların taleplerini, sorunlarını yetkili makamlara ileterek, talep ve beklentilerin yerine getirilmesi yolunda ve kamu hizmetlerinin en hızlı şekilde mahalle halkına ulaşmasında da etkin bir rol oynamaktadır.

        Bu vesileyle; Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi demokrasinin temel taşı olan Muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar  Günü” nü kutluyor, hayırlı ve başarılı görevler diliyorum’ dedi.

   Belediye Başkanı Davut Aydın, Muhtarlara günü nedeniyle muhtarlara Sinanpaşa Külliyesinde bir yemek verdi.

   Muhtarlar günü nedeniyle gece de Yenişehirli muhtarlarla Belediye Başkanı Davut Aydın’ın da oynadığı Belediye takımı bir dostluk maçı yaptı.

Eklenme Tarihi: 20 Ekim 2020

Bu haber 113 defa okunmutur


YORUMLAR (0 yorum)

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ