ÖZEL HABER  YENİŞEHİR HİBEYE DOYACAK

YENİŞEHİR HİBEYE DOYACAK

Hakan Karadeniz Danışmanlık ve Mühendislik yaptığı projelerle Yenişehir’e bir çok hibe projenin gelmesini sağlıyor.

   İşletme sahibi Hakan Karadeniz,  Yenişehir için yine katma değer katmaya devam ettiklerini belirterek, ‘ AVRUPA BİRLİĞİ fonlu olan IPARD, Marmaracık Gölde 9. çağrı döneminde sunulan Bahar Projesi sözleşme imzalamaya hak kazandı. Bütçesi 273.750,00 TL olan projenin % 55’i IPARD tarafından karşılanacak olup % 45’ni proje sahibi Ayfer Solmaz Türkcan üstlenecektir.  Aynı zaman da Ayfer Solmaz Türkcan’ın eşi Sait Türkcan’ın da ‘SAİT TÜRKCAN TIBBİ AROMATİK BİTKİLER PROJESİ’nin de inceleme süresi devam etmektedir.

   Bu süreçte Mustafakemalpaşa’dan Ahmet Kurtuluş’a  yaklaşık 75.000,00 TL  T.C  Ziraat Bankası destekli  ilk yıl ödemesiz, 5 yıl ödemeli  0 faizli kredi kullandırılmıştır.

   Orhaniye mahallesinde ikamet eden  Zamira Ağalıgil, iki üniversite mezunu ve 4 dil konuşabilen çocukluk hayali çiftçilik ve  hayvancılık mesleğini de  danışmanlığımız öncülüğünde  sera tipi ağıl projesi hazırlamakta ön ayak olmuştur. Danışmanlığımız tarafınca ÇED gerekli değildir raporu alınarak çevre sağlığına katkıda sağlanmıştır.

HAKAN KARADENİZ DANIŞMANLIK VE MÜHENDİSLİK Yenişehir’de bulunduğu sürece Yenişehir hibeye doyacaktır. Özellikle Yenişehirli üreticilerimizin yüzlerini güldürmek için firma olarak her türlü çalışmayı yapıyoruz. İnşallah bu tür desteklemelerden Yenişehirli üreticilerin faydalanması için bütün bilgi ve birikimimizi kullanıyoruz’ dedi.

Eklenme Tarihi: 25 Ekim 2020

Bu haber 342 defa okunmutur


YORUMLAR (0 yorum)

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ