YENİŞEHİR  COŞKULU KUTLAMA

COŞKULU KUTLAMA

Cumhuriyetin Kuruluşunun 97. Yıl dönümü tüm yurtta olduğu gibi Yenişehir’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kutlamalar kapsamında 28 Ekim günü Atatürk anıtına çelenk konuldu.  

   29 Ekim günü ise Hükümet Konağı önünde Kaymakam Suat Seyitoğlu, Garnizon Komutanı Albay Kadri Bahtiyar ve Belediye Başkanı Davut Aydın halkın bayramını kutladı. İstiklal marşının okunmasının ardından Kaymakam Suat Seyitoğlu günün anlam ve önemini belirtir konuşma yaptı.

    Kaymakam Seyitoğlu yaptığı konuşmada, ‘Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ve silah arkadaşlarının  destan yazarak Türk Milletine bırakmış olduğu en büyük miras ve vazgeçilmez ulusal bir değer olan Cumhuriyetimizin  97. Yılını kutlamanın sevincini ve gururunu yaşamaktayız.

        Cumhuriyetimizin temellerini, her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, Türk Milleti’nin birlik ve beraberlik içerisinde asırlar boyunca dünya tarihinde şanlı sayfalar açarak göstermiş olduğu büyük azim ve fedakârlığı oluşturmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti, muhteşem bir dirilişin hayranlıkla andığımız dimdik bir duruşun eser ve hediyesi olarak bugünlere ulaşmıştır. Türk milletinin tarih sahnesinde yeniden diriliş ve var olma mücadelesinin adı ve muhteşem başarısıdır. 

       Bu vesileyle; başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları  olmak üzere vatan uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor,  29 Ekim Cumhuriyet Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyorum’ dedi.

   Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’da yayınladığı mesajda, ‘Aziz Türk Milletinin genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle iman, azim ve büyük bir kararlılıkla gerçekleştirerek zafere ulaştığı Kurtuluş Mücadelesinin en büyük eseri Cumhuriyettir. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde nice badireler atlatılarak kurulan Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 97. Yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı en kalbi duygularımla kutluyorum. Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları ile canını hiçe sayarak vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyor, gazilerimizi de hürmetle selamlıyorum’ dedi.

   Hükümet Konağı önünde Yenişehir Ertuğrulgazi Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı resim sergisi gezildi.

           

Eklenme Tarihi: 29 Ekim 2020

Bu haber 114 defa okunmutur


YORUMLAR (0 yorum)

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ