YENİŞEHİR  TARIM İÇİN ÖNEMLİ ADIM

TARIM İÇİN ÖNEMLİ ADIM

Yenişehir’in Meyve ve Sebze Ticaretinin Merkezi Olması için önemli bir adım atıldı.

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘İlçemizin tarım markasını geliştirmek, kalitesi tartışılmaz olan ürünlerimizin; depolama, pazarlama ve ihracat başta olmak üzere daha doğru pazarlara satışıyla ilgili atılımlar yapmak, sağlık koşullarına uygun olarak pazara çıkmasını sağlamak adına “Yenişehir Soğuk Hava Deposu, Paketleme ve İşleme Tesisi” için ilk adımları attık. İlçe Kaymakamımız Suat Seyitoğlu, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) İl Koordinatörü Bilal Tunç ve Kurum Temsilcileri, Bursa Ticaret ve Sanayii Odası Meclis Başkanvekili ve Dış Ticaret Başkanı Murat Beyazıt, Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Sorumlusu Dinçer Akyel, Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş, Kamu Kurum Temsilcileri ve tarım sektörünün önde gelen yatırımcıları GSCR Global Makine Sanayi Ticaret A.Ş. Firma Yetkilisi Adem Rondo, Migros Firma Yetkilisi Mutlu Sezer, Furisan Gıda Firma Yetkilisi Mert Kutluözen, Etc Dış Ticaret Mustafa Subaşı ile beraber bir araya gelerek çalışmalarımıza başladık.  İnşallah bu çalışma sayesinde üretimde sıkıntısı olmayan çiftçimizin ürünlerinin daha iyi değerlenmesi açısından çok önemlidir’ dedi.

   Yenişehir için tarımın tartışılmayacağını da dile getiren Başkan Aydın, ‘İlçemiz ekonomisi tamamen tarıma dayalı. Bu bilinçle hareket ediyoruz ve tarımı kalkındırdığımızda Yenişehir’i kalkındıracağımızı biliyoruz. Bunun için attığımız bu adım ilçemiz ve üreticimiz açısından son derece önemlidir. Bu proje sayesinde Yenişehir ürünlerini tüm dünyada satmak ve marka yapmak için çalışmalar yapacağız. Yaptığımız bu girişim ilçemiz ve üreticimiz için hayırlı olsun’ dedi.

Başkan Aydın ayrıca, ‘Amacımız ilçemizdeki tarım ürünlerinin katma değerini arttırmak, piyasanın dengesiz olduğu dönemleri zararsız atlatılabilmesi, çiftçimizi korumak zarar görmesini engellemek, ticaret üssü yaratmak, tarım tekniklerini geliştirmek ve dünyaya açılan bir ticaret kapısı yaratmaktır. Tüm bu amaçlar için çıktığımız bu yolda çalışmalarımıza başladık. Bu doğrultuda Yenişehir meyve, sebze işleme ve soğuk hava tesisi ile tarımda ticaret üssü olacak” dedi.

 

Eklenme Tarihi: 19 Kasım 2020

Bu haber 381 defa okunmutur


YORUMLAR (0 yorum)

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ