ÖZEL HABER  SORUMLULAR HESAP VERSİN

SORUMLULAR HESAP VERSİN

Yenişehir Celepler Derneği Afyon’da yaşanan buzağı vahşeti ile ilgili basın açıklaması düzenlediler.

Yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:

   ‘Afyon’da bir Celep arkadaşımızın başına gelen bu üzücü olayla ilgili ülkemiz genelinde tüm celepler son derece öfkeli ve üzgünüz. Yenişehir Celepler Derneği olarak bize göre tam bir vahşet olan bu olayı şiddetle kınıyor ve Tarım Bakanlığı’nın ivedilikle bu olaya el atmasını ve bu vahşeti yapanları cezalandırmalarını istiyoruz.

   Bizler geçimini hayvancılıktan kazanan insanlar olarak 6 günlük buzağıların kulak küpeleri yok gerekçesiyle acımasızca kesilmesini cinayet olarak görüyoruz. Etleri bile yenmeyen bu masum hayvanları kesmek hayvancılığımıza vurulan en büyük darbedir.

   Biz hayvancılar ülkemiz hayvancılığı gelişsin, dışa bağımlılığımız azalsın diye hayvanlarımıza gözümüz gibi bakarken, Afyon’daki celep arkadaşımız 6 günlük buzağıların kesilmemesi için ne ceza verirseniz razıyım, bu yavruları devletime hediye edeyim demesine rağmen acımadan kesmeleri vahşettir ve bu vahşetin sorumluları hiçbir şey yokmuş gibi davranamaz.

   Yenişehir Celepler Derneği olarak bu talihsiz olayı yaşayan Afyonlu meslektaşımızın yanındayız. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizle bu vahşeti yapanlar gerekli cezayı almadan bu işin peşini bırakmayacağız. Kamuoyuna saygılarımız ile duyururuz’ dediler.

   Bu arada 6 günlük buzağıları acımasızca kesilen Afyonlu celep Ali Çelikoğlu ile yaptığımız telefon görüşmesinde olayın etkisinden hala kurtulamadığını belirtti.

   Çelikoğlu, ‘Afyon İl Tarım Müdürlüğü ekiplerine yalvardım. Buzağıları onlara vermeyi kesilecek olan tüm cezaya razı olduğumu belirtmeme rağmen dilemeyerek 6 günlük buzağıları keserek çöpe attılar. Buzağılar kesilirken beni kesinlikle mezbahaya sokmadılar. Kendilerinden şikayetçi olacağım. Bu hayvanlar için gereken ne ise yapacağım. Tarım Bakanlığından aradılar ve en kısa zamanda müfettiş geleceğini belirttiler. Olayın takipçisiyim. Bu vahşeti yapanlar hak ettiği cezaları alacaklar. Yaşanan vahşetin duyulması ile Türkiye’nin her yerinden arayarak destek olan bütün celep arkadaşlarıma teşekkür ediyorum’ dedi.

Eklenme Tarihi: 21 Ocak 2021

Bu haber 435 defa okunmutur


YORUMLAR (0 yorum)

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ