ETKİNLİKLER  'ÇOCUKLARINIZI GÜZEL AHLAKLI YETİŞTİRİN'

'ÇOCUKLARINIZI GÜZEL AHLAKLI YETİŞTİRİN'

Din görevlileri ve eşlerine yönelik aile iletişim konferansı geçtiğimiz günlerde düzenlendi. Konferans Anadolu İmam Hatip Lisesi salonunda gerçekleştirildi.

Bursa Aile İrşat Rehberlik Bürosu ve Bursa İlahiyat Fakültesi’nin ortaklaşa düzenlemiş olduğu konferansa konuşmacı olarak, Doç. Dr. Mustafa Öcal, Bursa Müftü Yardımcısı Suzan Yıldırım, Kuran Kursları Müdürü İsmail Üstün katıldı. Ayrıca konferansı dinlemek üzere, Yenişehir Müftüsü Mehmet Nedim Bakır başta olmak üzere, Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Ahmet Kaya ve Din görevlileri ile aileleri katıldı.
      Açılış konuşmasını Yenişehir Müftüsü Mehmet Nedim Bakır yaptı. Din görevlilerin müezzinlik, imamlık yaparken nasıl halkın önünde oluyorsa, görev dışında da halkın önünde olmaları gerektiğini ifade eden Mehmet Nedim Bakır, “toplum çocuğunuzdan söz ederken, imamın oğlu diye söz ediyor” diyerek, çocukların güzel ahlaklı yetiştirilmesinin önemini anlattı. Çocuk yetiştirilemesin de anneye de büyük görevler düştüğünü ifade eden Bakır, din görevlilerinin her yerde örnek insanlar olmaları gerektiğini söyledi. Bu konferansın yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür eden Mehmet Nedim Bakır, salon sağlayan Anadolu İmam Hatip Lisesine de çok teşekkür etti.
      Bursa Müftü Yardımcısı Suzan Yıldırım da kısa bir konuşma yaptı ve “din görevlilerine kendinizi küçük görmeyin” diyerek seslendi. Din görevlilerinin çok donanımlı olmaları gerektiğini vurgulayan Suzan Yıldırım, din görevlilerinin toplumun önde gideni olması gerektiğini belirtti.
       Asıl konuşması Doç. Dr. Mustafa Öcal’da evlilik, çocuk yetiştirme, din görevlisinin önemi, aile içi iletişim, toplumla iletişim konularında detaylı bilgiler verdikten sonra konferans sona erdi.

Eklenme Tarihi: 05 Nisan 2011

Bu haber 4277 defa okunmutur


YORUMLAR (0 yorum)

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ