ÖZEL HABER  SİVİL SAVUNMAYA DİKKAT ÇEKTİLER

SİVİL SAVUNMAYA DİKKAT ÇEKTİLER

Yenişehir Özel Ayyıldız Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi Sivil Savunma Haftası nedeniyle hazırladıkları pano ile öğrencilerini bilgilendirdiler.

Yenişehir Özel Ayyıldız Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Av. Çağdaş Eker, bünyelerinde bulunan öğrencilere önemli gün ve haftalar konusunda değişik aktiviteler yaptıklarını belirterek, ‘Sivil Savunma Haftası nedeniyle de hazırladığımız panolarda yaptığımız görsellerle sivil savunmaya dikkat çektik. 1959 yılında, ülkemizde bugünkü Sivil Savunma teşkilat ve faaliyetlerini düzenleyen Sivil Savunma Kanunu yürürlüğe konulmuştur. 1988 yılında 28 Şubat günü, Sivil Savunma Günü olarak kabul edilmiştir.

   Doğal afetlerde ve savaşlarda halkın can ve mal kaybının en aza indirilmesi, ıslah ve savunma çalışmaları ile arama kurtarma çalışmalarının sivil halk tarafından en yüksek seviyede desteklenmesi amacıyla, sadece savaşta değil, barış ortamında da gerçekleştirilen faaliyetleri kapsayan Sivil Savunma, milli savunmamızın ayrılmaz bir parçasıdır.

   Bizler de Yenişehir Ayyıldız olarak Sivil Savunma Günü dolayısıyla öğrencilerimizle pano hazırlayarak günün anlam ve önemine dikkat çektik’ dedi.

Eklenme Tarihi: 28 Şubat 2021

Bu haber 122 defa okunmutur


YORUMLAR (0 yorum)

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ