ETKİNLİKLER  KARAAMCA KÖYÜ'NDE ÖRNEK DAYANIŞMA

KARAAMCA KÖYÜ'NDE ÖRNEK DAYANIŞMA

Karamca Köyü Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Üyesi bir grup genç geçtiğimiz hafta sonu köye gelerek köylerini güzelleştirdiler.

Karamca Köyü Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Tuncay Demiray, Bursa’da yaşayan Karaamcalıları bir araya getirmek amacıyla kurulan derneğin bundan böyle bu tür çalışmalara ağırlık vereceğini belirterek, “Bursa’da üye arkadaşlarımıza duyurduk. Sağ olsunlar bazıları katılıp duyarlılık gösterdiler.
   Köyümüzün Camisinin ve kahvesinin çevresini temizledik. Şimdi yeşillendireceğiz. Köyümüzü dahada bir yaşanılır hale getireceğiz inşallah. Ben bizim bu çalışmamıza katılan yönetici ve üye arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki hafta yine gelip yarım kalan işlerimizi de bitireceğiz” dedi.
YENİ TUVALET YAPTILAR
   Köyde bulunan umumi tuvaletlerin son derece kötü olduğunu belirten Demiray, “Bunları artık kullanmayacağız ve yeni tuvalet yaptık. Köyümüzde bedensel engelli bulunmamasına rağmen birde engelli tuvaleti yaptık. Bunun yanında bir de duşukabin yaptık. Artık bundan sonra yapmazı bizden koruması köy halkımızdan. İnşallah temiz bir şekilde kalır. Bizlere her zaman destek olan Köy Muhtarımız Yusuf Karaçalı ve Kooperatif Başkanı Bayram Güleç’e teşekkür ediyorum” dedi.
   Karaamca Köyü Muhtarı Yusuf Karaçalı’da derneğin çalışmalarından son derece memnun olduklarını belirterek, “Şu an köyümüzde örnek olacak bir dayanışma söz konusu. Muhtarlık, Kooperatif ve derneğimiz gerçekten güzel bir uyum içinde. Bu uyum köyümüzün hizmetlerine de yansıyor. İnşallah bu birlikteliğimiz sayesinde sorunlarımızı odaha kolay bitireceğiz. Dernek üyesi gençlerimiz  güzel bir dayanışma içinde çalıştılar. Bizde bundan sonra daha dikkatli davranıp köyümüzün sürekli temiz kalmasını sağlayacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Eklenme Tarihi: 05 Nisan 2011

Bu haber 4286 defa okunmutur


YORUMLAR (0 yorum)

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ