ÖZEL HABER  ULAŞILABİLİR BURSA İÇİN YENİŞEHİR ÖNEMLİ

ULAŞILABİLİR BURSA İÇİN YENİŞEHİR ÖNEMLİ

AKP Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, Harman Gazetesi’ne yaptığı özel açıklama ile ‘Ulaşılabilir bir Bursa için Yenişehir Havalimanı çok önemli’ dedi.

Esgin, Gazeteci Harun Sak’a yaptığı açıklamada, ‘Bursa Türkiye’nin dördüncü büyük şehri. İhracat kapasitesi olarak da ikinci şehir. 16 milyar dolar ihracatı olan önemli bir şehir. Bu şehrin ulaşılabilir bir şehir olabilmesi için Havalimanı önemli bir başlık. Bursa-İstanbul çevre yolu ile, hızlı tren yatırımımız için 9,5 milyar ek ödenek çıktı. Proje Bandırma limanına kadar uzayacak şekilde revize edildi. Tüm bu kara yolu, raylı sistemler ve Havayolunu entegre ettiğimiz nokta Yenişehir. Biz Yenişehir’in gelişmesini son derece önemsiyoruz. Havalimanımızda kargo taşımacılığı başladı. Burada kargo binalarımız ve soğuk hava depolarımız var. MNG kargo ile anlaşma yapmıştık. Şimdi Türk Hava Yolları Kargo ile anlaşma yaptık. Bu da çok isabet oldu. Hem yaş sebze ve hem de Bursa’da üretilen ürünlerin dünya pazarlarına ulaşması adına Yenişehir Havalimanı çok önem kazanıyor. Çapraz uçuşların pandemi sonrası başladığı ilk yer Yenişehir. Daha önce 6 uçuşumuz vardı. Şimdi Trabzon, Erzurum ve Muş uçuşları haftada üç gün karşılıklı olarak yapılıyor. Bunların sayısını artırmak istiyoruz. Bizim bir hedefimiz var. Bursa’dan Türkiye’nin her yerine ve dünyanın bazı bölgelerine uçuşlar gerçekleştirmek istiyoruz. Buna da inanıyoruz. Bursa’nın dinamiklerine inanıyoruz. Su zamana kadar burasının yeri ile ilgili anlamsız bir şekilde zaman kaybedildi. Artık kaybetmeye tahammülümüz yok. Bursa bu havaalanına artık sahip çıkmaya başladılar’ dedi.

İNEGÖL VE YENİŞEHİR YOLLARI EN KISA ZAMANDA TAMAMLANACAK.

   Mustafa Esgin ayrıca, İnegöl ve Yenişehir yollarında çalışmalar sürüyor. İnegöl yolunun önemli bir kısmı yapıldı. Bu yıl sonuna kadar bitirmeyi hedefliyoruz. Bilecik yolu da pandemiden dolayı aksadı. Onda da sıkıntı yok. Bu yol şehirler arası bir yol bu yüzden en kısa zamanda bu yolumuz da bitecek’ dedi. 

  

Eklenme Tarihi: 22 Haziran 2021

Bu haber 436 defa okunmutur


YORUMLAR (1 yorum)

  1. Abukusabuk 23 Haziran 2021, 10:36

    15 yıldır müjde bitmedi bitmeyecek.tren gelir boş gelir.

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ