ETKİNLİKLER  BİR OYUNCAK, BİR ÇOCUK

BİR OYUNCAK, BİR ÇOCUK

Yenişehir Anaokulu Sana Bir Armağanım Var isimli bir proje başlattı. Proje kapsamında, okullardan, velilerden ve ulaşılan her yerden, oyuncak toplanacak ve ihtiyacı olan okulların ana sınıflarına hediye edilecek.

Öncelikli olarak toplanan oyuncaklar Yenişehir Köylerinde bulunan anasınıflarına hediye edilmesi planlanıyor. Fazla oyuncak toplanması durumunda merkez okulların anasınıflarına hediye edilecek. Bu proje başlamasında ki amaç, ekonomik düzeyi yetersiz olan köy okullarının anasınıflarının fiziki donanımlarına katkıda bulunulması. Ayrıca çocukların iş birliği ve yardımlaşmanın öneminin kavratılması, yapılacak çalışmalara ailelerin katılımının sağlanması projenin başlatılma nedenlerinin başında yer alıyor.
     Yenişehir Anaokulu Müdürü Safet Yaşar, projenin ana amacını şöyle açıkladı; “okulumuzda tüm sınıflara proje verildi. Bazı sınıflar sera yapacak, bazıları okul duvarlarını boyayacak, bazıları da mini bir hayvanat bahçesi oluşturacak. Bu projelerin yanı sıra birde tüm okulda kapsamlı bir proje düşündük. Projenin amacı ise; çocuklarımızda özgüven duygusunu geliştirmek, velilerin okul öncesi eğitime dahil edilmesi, çocuklarımızda yardımlaşma ve işbirliği davranışlarının pekiştirilmesini sağlamayı amaç edindik” dedi.
      Projenin başarılı olması için izlenecek yolların başında, her öğrencinin bir oyuncak getirmesini sağlamak ve velilerin çevrelerinden oyuncak elde etmesinin sağlanması geliyor. Yine aynı şekilde proje başka okullara duyurulması ve tüm çevrelerin bilgi edindirilerek oyuncak getirmesini sağlamak projede izlenecek yollar arasında.
BİR OYUNCAK BİR ÇOÇUK, BİR ÇOCUK BİR DÜNYA
      Nisan ayının sonuna kadar oyuncak toplamaya devam edecek olan Yenişehir Anaokulu, kullanılmayan oyuncakların kendilerine getirilmeleri için de tüm Yenişehir Halkına çağrıda bulunuyor. Yenişehir Anaokulu Müdürü Safet Yaşar, “bu kampanyada tüm Yenişehir halkının katılımlarını bekliyoruz. Çocukların evlerinde kullanmadığı, oynamadığı oyuncakları bizlere getirerek, başka çocukları sevindirebilirler” dedi.
     Kampanya sonunda elde edilen oyuncaklar Yenişehir Anaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından yapılacak gezilerle, Yenişehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından tespit edilen ihtiyaç sahibi okulların anasınıflarına hediye edilecek.

Eklenme Tarihi: 05 Nisan 2011

Bu haber 4369 defa okunmutur


YORUMLAR (0 yorum)

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ