ÖZEL HABER  FAHRETİN BİLGİT’E GÜVENOYU

FAHRETİN BİLGİT’E GÜVENOYU

Yenişehir Esnaf Kefalet Kooperatifinin yapılan olağan genel kurul toplantısında Fahrettin Bilgit, 3 yıl daha güvenoyu aldı.

Ömer Halisdemir Kültür Sitesinde gerçekleştirilen kongrede konuşan Fahrettin Bilgit, ‘3 yıllık faaliyetlerimizi onayladığınız için ve ibra ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Geçen 3 yılın 2 yılı covit nedeniyle sıkıntılı geçti. Ancak biz ilçemizde el ele gönül gönüle ilçemiz esnafının önünü açmaya çalıştık. Bunda Sayın Kaymakamımız ve Belediye Başkanımızın büyük katkıları oldu. Bizleri gerçek anlamda desteklediler. Bu nedenle her ikisine de teşekkür ediyorum. Covit nedeniyle zor günler geçirdik ancak yılmak yok. Yorulmayacağız. Mücadele azmimiz ruhumuzda hep olacak. Belediye Başkanımız Yenişehir tarihinde olmayan çalışmalar gerçekleştirdi pandemi sürecinde. O her zaman bizim notlarımızın arasında duruyor. Bizleri yalnız bırakmadı biz de kendisini bundan sonra yalnız bırakmayacağız. Her zaman yanında olacağız. Kaymakamımız ne zaman arasak hep esnaftan yana tavır almıştır. Tüm bu yapılanları asla unutmayacağız. Bizim de bundan sonra yapacağımız hizmetler artarak devam edecektir’ dedi.

   Belediye Başkanı Davut Aydın’da kongrede yaptığı konuşmada, ’40 yılı aşkın bir zamandır Muhtelif Esnaflar Odası Başkanlığı, 3. Dönem esnaf kefalet kooperatifi başkanlığı yapan Fahrettin Bilgit bizim için bir başkan değil Yenişehir’in bir abisi olmuştur. Kendisine bundan sonra da başarılar diliyorum. Biz 31 Mart seçimlerinde olmamız gereken yerde olacağız yapmamız gerekeni yapacağız demiştik. Biz hiçbir zaman için ben demedim biz dedim. Biz güzel işler yaptık. Salgın her yerde var. Ama biz çalışmalarımızı hiç aksatmadık. Esnafımızı sürekli destekledik. Salgın döneminde ve ramazan ayında dağıttığımız tüm gıda paketi ürünlerini Yenişehirli esnaflarımızdan aldık. Pandemi döneminde esnafımızdan 6 ay kira almadık. 200’e yakın esnafımızdan yüzde 60 kira almadık. Biz hiç maske sıkıntısı çekmedik. Bizim için mazeret geçerli değildir. Bu görevde olduğum sürece her zaman sizlerin ve değerli esnafımızın yanında olacağımı belirtmek istiyorum’ dedi.

   Yenişehir Kaymakamı Suat Seyitoğlu’da konuşmasında, ‘Ben yapı o6larak sürekli esnafımızın içindeyim. Sık sık onları ziyaret eder sorunlarını dinlerim. Ancak son 2 yılda esnafımızın ciddi sıkıntılar çektiğini gözümüzle gördük. Bu süreçte de hep yanlarında olduk. Onların dertleri ile dertlendik. Pandemiden kurtulmak için esnafımızın yoğun bir biçimde aşılamaya dikkat etmelerini rica ediyorum. Yine hastalık artarsa kapanmalar olabilir. Bu nedenle esnafımız bu konuda duyarlı olsunlar’ diye konuştu.

   Halk Bankası Müdürü Sibel Demir’de yaptığı konuşmada, ‘Halk Bankası olarak esnafımıza her türlü desteği sağlamaktır. Bizim görevimiz bu. Biz önce halk sonra banka ilkesi doğrultusunda hareket ediyoruz. Her zaman yanınızdayız. Yenişehir’de kooperatif güzel işler yapmış. Biz bunu artırmak istiyoruz. Bundan sonrada iş birliğimiz devam edecek’ dedi.

   Dana sonra kongrede yapılan seçimlerde Fahrettin Bilgit başkanlığında yeni yönetim şu isimlerden oluştu; Yaşar Tezgör, İlhan Bale, Hasan Can ve Murat Tümtürk.

   Denetim Kurulunda ise; Hüseyin Pirinççi ve Adem Çalık görev yapacak.

   Bölge Birliği temsilciliğine ise Fahrettin Bilgit, Yaşar Tezgör ve Hasan Can görev aldı.

Eklenme Tarihi: 01 Ağustos 2021

Bu haber 455 defa okunmutur


YORUMLAR (0 yorum)

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ