ÖZEL HABER  ENGELLİLERE YAZA VEDA PİKNİĞİ

ENGELLİLERE YAZA VEDA PİKNİĞİ

Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği’nin düzenlediği ‘Yaza veda Pikniği’ yoğun bir katılımla Belediye su deposu düğün salonunda gerçekleştirildi.

Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse, Belediye Başkanı Davut Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdür vekili İrfan Karakuş, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Üsteğmen Ahmet Ersöz, İznik Emniyet Müdürü ve Yenişehir Emniyet Müdür vekili Ahmet Tekin, Yenişehir TSO Başkanı Orhan Torun, daire amirleri engelliler ve engelli yakını katıldı.

   Engelli vatandaşların doyasıya eğlendiği piknikte konuşan Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Harun Sak, hayatta kendisini en çok engellilere hizmet etmek mutlu ettiğini belirterek, ‘Şükürler olsun rabbime beni bu güzel yürekli insanlara hizmetkar etti. Uzun zamandan beri özellikle pandemi nedeniyle evlerinden çıkamayan kardeşlerimiz için böyle bir piknik yapmak istedik. Belediye Başkanımız pikniğimizin bütün sponsorluğunu karşılamıştır. Kendisine engellilerimiz adına teşekkür ediyorum. Yenişehir gerçekten son derece şanslı bir ilçe. Gerek Kaymakamımız Rahmi Köse, gerekse Belediye Başkanımız Davut Aydın ve gerekse ilçemizdeki daire amirleri ve STK temsilcileri her zaman bizlerin destekçisi oluyor. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah en kısa zamanda corona belasından kurtuluruz ve normal günlerimize tekrar dönebiliriz’ dedi.

   Belediye Başkanı Davut Aydın’da, İlçemizde ikamet eden engelli vatandaşlarımız ve aileleriyle birlikte piknik yaptık, doyasıya eğlendik. Hayat dolu, azimli ve güleryüzlü engelli kardeşlerimizle keyifli ve duygusal anlar yaşadık. Biz ilk göreve geldiğimizde engellerimizin yanında yer alacağımızı söylemiştik. Dün olduğu gibi bu günde yarın da hep sizlerin yanındayız’ dedi.

   Kaymakam Sayın Rahmi Köse’de, konuşmasında Engelli vatandaşlar ve aileleri ile birlikte bir arada olmanın mutluluğunu dile getirdi.   

Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2021

Bu haber 143 defa okunmutur


YORUMLAR (0 yorum)

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ