YENİŞEHİR  EĞİTİME DESTEK TAM GAZ DEVAM

EĞİTİME DESTEK TAM GAZ DEVAM

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, yerel yönetimlerin Türkiye’nin geleceği için eğitimi, eğitim veren kurumları, eğitime katkı veren kesimleri görev ve yetkileri dahilinde desteklemesi gerektiğini söyledi.

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, Kaymakam Rahmi Köse’yle birlikte bu yıl üçüncüsü açılan ücretsiz üniversiteye hazırlık kursuna kayıt yaptıran öğrencilerle buluştu. Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’yle birlikte açtıkları kursa kayıt yaptıran öğrencilere, çalışma kitaplarından oluşan bir set hediye eden Başkan Aydın, “Destek bizden, gayret sizden” dedi.

   “Bizim üretken belediyecilik anlayışımız gereği; yerel yönetimler eğitimi, eğitim veren kurumları, eğitime katkı veren kesimleri kendi görev ve yetkileri dahilinde desteklemeli ve onlarla işbirliği yapmalıdır” diyen Başkan Aydın, bu yönde atılan her adımın Türkiye’nin ve gençlerin yarınları açısından büyük önem taşıdığına değindi.

   Başkan Aydın şunları kaydetti: “Geleceğimizin teminatı gençlerimiz için her türlü desteği vermeye devam ediyoruz. Gençlerimize konusunda uzman öğretmenlerimizle dershane ortamı oluşturduk. Şimdi de onlara bugüne kadar bütün sınavlarda çıkan sorular gibi tüm ders anlatımlarının yer aldığı oldukça nitelikli kaynak kitap seti dağıttık. Biliyorsunuz bu kurslardan bugüne kadar yüzde 90’ların üzerinde başarı elde ettik. Bu yıl gençlerimizden yüzde 100 başarı bekliyoruz” dedi.

   Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse de yerel yönetimlerin bilgi sahibi kişiler ile bilgiye ihtiyaç duyanları bir araya getirmesinin toplumsal hafıza ve birikimin sürekli kılınması açısından önemine işaret etti ve gençlere başarı diledi.

   Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Hüsnü Kemal Belediye Başkanına teşekkür ederek, ‘Ortalama bir öğrenci maliyetinin 1250 TL olduğu ve 75 öğrencinin faydalandığı bu anlamlı destek için Yenişehir Halk Eğitimi merkezi olarak öğrencilerimiz adına çok teşekkür ediyorum. Umarım bu anlamlı desteği öğrenci başarılarıyla taçlandırarak Yenişehir e hak ettiği gururu yaşatırız’ dedi.

 

  

Eklenme Tarihi: 26 Eylül 2021

Bu haber 174 defa okunmutur


YORUMLAR (0 yorum)

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ