ETKİNLİKLER  TEBRİKLER MEHMET

TEBRİKLER MEHMET

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından her yıl Türkiye çapında yapılan İmam Hatip Liseleri güzel Ezan ve Kur'an okuma ile hafızlık yarışması Bursa il birinciliği geçtiğimiz hafta Mudanya'da yapıldı.

20 mart Pazar günü Gemlikte yapılan elemelere Bursa ve ilçelerindeki 13 İmam Hatip Lisesinin tamamı katıldı. Elemeler sonucunda, her dalda 6 okul finale  yükseldi.  Yenişehir  Anadolu İmam Hatip Lisesi de katıldığı her iki dalda da finalde yarışma hakkını elde etti. Mudanya İmam Hatip Lisesi organizatörlüğünde gerçekleşen güzel Kur’an  okuma yarışması il Finali, 26 mart cumartesi günü yapıldı. Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde düzenlenen final yarışmasında öğrenciler birinci olabilmek için tüm hünerlerini sergilediler. Güzel Ezan okuma kategorisinde Yenişehir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Mehmet Daştan, Bursa İl birincisi olarak 17 Nisanda İznikte yapılacak olan bölge yarışmasında Bursa’yı temsil etme hakkı kazandı.
   Kuran-ı Kerimi güzel okuma  yarışmasında ise Yenişehir  Anadolu İmam Hatip Lisesi 9-A’ sınıfı  öğrencisi Muhammet Yunus  Ametoğlu da  İl dördüncüsü oldu. 
   Yenişehir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdür Ahmet KAYA bu bizim için gurur verici bir başarı bundan  sonraki  hedefimiz  Marmara Bölgesi birinciliği şeklinde konuştu.

Eklenme Tarihi: 05 Nisan 2011

Bu haber 4192 defa okunmutur


YORUMLAR (0 yorum)

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ