ETKİNLİKLER  ÖRNEK DERNEKTEN ÖRNEK PROJE

ÖRNEK DERNEKTEN ÖRNEK PROJE

Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği Avrupa Birliğine proje hazırladı. M.D.H Danışmanlığın hazırladığı proje, Yenişehir’de bulunan engellilerle Avrupa’da ki engellileri buluşturup, kaynaştırmak ve bilgi alışverişi sağlamayı amaçlıyo

Yenişehir Zihinsel ve Bedensel Engelliler Derneği tarafından hazırlanan bu proje Yenişehir’de ki dernekler bazında ilk kez hazırlanıyor. Geçtiğimiz günlerde projenin hazırlanması için gerekli evrakları M.D.H Danışmanlığa sunan, Engelliler Derneği Başkanı Harun Sak, “dernek olarak birçok yeniliğe imza attığı belirterek, kuruluşumuzdan bu yana, engellerin ortadan kalkması için çaba harcadık. Bunun yanı sıra, ilçemizde hiç yapılmamış bir projeye imza atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz projemizi ürettik ve Avrupa Birliğine sunduk. Bu projemizin kabul edilmesini umuyoruz” dedi. Bundan sonra da bu tür projelere imza atacaklarını belirten Harun Sak, “Yenişehir’i ve Yenişehir’de ki engelli kardeşlerimizi Avrupa’daki engellilerle kaynaştırmak bizim için ayrıca mutluluktur” dedi. Bunun yanı sıra, bu projede emeği geçen başta M.D.H Danışmanlık Hizmetlerine çok teşekkür eden Sak, “Yenişehir Engelliler Derneği yönetimime çok teşekkür ediyor, engellilerimize sahip çıkan herkesi de kutluyorum” dedi.  
       Projenin kabul edilmesi halinde, Romanya, Azerbaycan, Makedonya ülkelerinden engelli vatandaşlar 7 günlüğüne Yenişehir’e gelecekler. Bu engellilere havacılıkla ilgili seminerler verilecek, engellerin ortadan kaldırılması için bilgi alışverişinde bulunulacak. Proje kabul edildiği zaman Yenişehir halkında heyecan yaratması bekleniyor.
        Avrupa’dan gelecek engelli vatandaşlara 1 hafta ev sahipliği yapmaya hazırlanan Yenişehir, engellerin yok olması için, bu ziyarete ne kadar hazır bunu proje kabul edildiğinde gözlemleyeceğiz.

Eklenme Tarihi: 08 Nisan 2011

Bu haber 4180 defa okunmutur


YORUMLAR (0 yorum)

YE OLMADAN DA YORUM YAPABLRSNZ