İYİ Kİ MUSTAFA ESGİN VAR

Harun SAK
23 Haziran 2022
0
    
398

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, eğitim ve sağlık yatırımlarının 2023 yılında tamamlanacağını belirtti. Umman'dan direkt uçuşların başladığı Yenişehir Havaalanı için ise yeni sürprizler kazandırmak adına çalıştıklarını ifade etti.

   AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa EsginBursa'daki yatırımlar ve Yenişehir Havaalanı hakkında açıklamalarda bulundu.

   2023 yılında eğitim ve sağlık yatırımlarının tamamlanacağını ifade eden AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, "Depreme dayanıksız okulların yıkımını yapmıştık. Yenilenip eğitime başlayan okullar olduğu gibi yapımı devam eden okullarda var. Çelebi Mehmet Lisesi'ni alan müteahhit yüzde 10'luk bir çalışma yapmışken işten çekildi. Geçenlerde yeniden ihalendirdik ve o okulumuzda da çalışmalar yakın zamanda başlayacak. 2022-2023 döneminde eğitim ve sağlık yatırımlarının tamamını bitirmiş olacağız" diye konuştu.

YENİŞEHİR'E YENİ SÜRPRİZLER GELEBİLİR 

   Umman merkezli Salamair'in turist taşıma konseptiyle Yenişehir Havaalanına direkt uçuş başlattığına değinen Esgin, "Yeni sürprizler için Büyükşehir Belediye Başkanımız ve Davut Başkanımız ile çalışıyoruz. Bu noktada Bursa'ya inancımız, güvenimiz tam. Yenişehir'in esnafı, taksicisi mutlu. Dış hatlar terminaline cafe açılacak. Rent a car açılacak. Turistler esnaftan alışveriş yapıyor. 32 hattan oluşan arap destinasyonu var. Bu hatları Bursa'ya bağlamak için görüşmeler ve çalışmalar içerisindeyiz. Süreci takip edip bırakmamak gerekiyor" diye konuştu.

   Mustafa Esgin muhalefete çağrıda bulunarak sözlerini şöyle sonlandırdı;

"Bu gibi işler siyaset üstüdür. Muhalefet bile yapacak olsanız bu gibi Bursa'nın ortak meselelerinde, güzel gelişmelerinde orta yolda buluşmamız lazım. Muhalefet ve iktidar, Bursa'ya kazandıracak projelerde birlik  olmamız katkı koymamız gerekiyor."

 


Yazar

Harun SAK

harunsak@gmail.com


Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
Facebookta Biz
www.harmangazetesi.com
Kategoriler