POLİTİKACI AHLAKLI OLMALI

POLİTİKACI AHLAKLI OLMALI

Harun SAK
17 Haziran 2022
0
    
542

Düşünüyorum da Ahlaktan nasibini alamamış politikacılardan en fazla çeken benimdir sanıyorum.

   33 yıllık meslek yaşamımda o kadar çok politikacı ile çalıştım ki sayısını bile hatırlamıyorum. Bunların içinde son derece efendi, kişilik sahibi, koltuğu dolduran insanların olduğu gibi, ahlaksız, koltuktan güç alan, bir yerlere gelebilmek uğruna birilerinin tepesine basan, onları kullanan, kişiliksiz bir çok politikacı da gördüm. Hep midemi bulandırdı bu zavallılar.

   Hem beceriksiz, hem nezaketsiz hem de ahlaksızdılar. Aklıma geldikçe yüzlerine tüküresim geliyor.

   Politika yapmayı kafasına koyan bir insan öncelikle dürüst olmalı. Bir yerlere gelebilmek uğruna her şeyi mübah görmemeli. Omurgası olmalı. Kıçı başı oynamamalı. Bir duruşu olmalı kısacası.

   Son günlerde ilçemiz sanki kasıtlı olarak birileri tarafından gerilmeye çalışılıyor. Bu tür filmleri yıllardır izliyoruz. Dışarıdan baktığımızda adam sandığımız iki yüzlüler maalesef bu gerginlikten besleniyor. İşin ilginci birilerini salıyorlar piyasaya kendileri süttün çıkmış ak kaşık mübarek.

   Bu zamana kadar politikayı ahlaksızca yapan hiç kimsenin kazandığını görmedim ben. Her zaman kaybetmeye mahkum oldular. Küçücük bir ilçede yaşıyoruz, kim kimin kaç gram olduğunu biliyor aslında. Herkesin bir birini tanıdığı hedeflerin ortak olması gerektiği bu güzelim ilçeyi yaşanmaz kılmak için ellerinden geleni yapıyor birileri. Belden aşağı vuruyor, ahlaksızca iftiralar, dedikodular havalarda uçuşuyor. İşin en kötüsü de hiçbir şey olmamış gibi bu işin mimarları pişmiş kelle gibi sırıtıyor.

   Ancak şu hiçbir zaman unutulmamalıdır ki artık vatandaş, seçmen bu gerginliği istemiyor. Zaten yaşanan ekonomik krizler insanları çileden çıkartıyor. Bir de böylesi belden aşağı ahlaksızca politikalar insanları nefret ettiriyor. Bu ahlaksızlığı her kim yapıyorsa kazandığını sanıyor ama yanılıyor. Sürekli insanların içindeyiz. Herkes bu yaşanan olaylardan dolayı işi bu duruma getirenleri biliyor ve onları alkışlamıyor. Taraflı tarafsız her kesim tepki gösteriyor bu çirkinliğe.

   Eleştiri gerçekten mükemmel bir şey. Özellikle politikacılar eleştiri sayesinde doğruyu bulurlar. Ama nedense bazıları kendilerini bulunmaz Hint kumaşı kutsal bir varlık gibi görüyor. Eleştiriye asla tahammül edemiyor. Bu tipler her türlü ahlaksızlığı, dedikoduyu, iftirayı yapar ama kendileri eleştirildiğinde adeta kudururlar.

   Ya beyler biz üç kişiyiz bir birimizi biliriz.

   Kim kimin ne halt ettiğini biliyor bu ilçede hiç şirin gözükmeye çalışmayın. Kendi yaptığı ahlaksızlıkları başkasına mal etmeye çalışan hazımsızlar yapmayın. Açtırmayın kutuyu. Eski Harun Sak olmak istemiyorum. Artık sakin bir hayat sürmek istiyorum. Ama bu yaşanılanlar karşısında da susmak vicdanımı yaralıyor.

   Allah bu milletin bir kuruşunu israf edenin iki yakasını bir araya getirmesin bunda hepimiz hem fikiriz.

   Ama bir eleştiri yaparken büyük bir kesimi zan altında bırakmak, özellikle kadınları bu işe alet etmek en hafif tabiri ile ahlaksızlıktır.

   Zamanın birinde ahlaksız bir zavallı da benim için elinde benimle ilgili porno görüntülerinin olduğunu söylemiş ve beni tehdit etmişti. Ancak mahkeme kararı ile teşhir edilince kuyruğunu kıçına kıstırıp kaçacak delik aramıştı.

   Bunlar iyi şeyler değil. Bunların kimseye bir yararı olmaz. İlçede görev yapan politikacıların tek hedefi ilçemizi daha fazla kalkındırmak olmalıdır. Öyle piyasaya saldıkları tetikçiler sayesinde isim yapmaya çalışmak zavallılıktır.

   Sonuç olarak, Yenişehir’de yapacak  çok iş var ve bunu ilçeyi yönetmeye talip olan politikacılar yapacak. Birlik içinde beraberlik içinde olursak ancak kazanırız. Bakın BESOB seçimleri bunun en açık örneği. Ne güzel hepimiz bir araya geldik ve Fahrettin Bilgit abimizin bunca yıldır yaptığı ahlaklı yönetim sayesinde bu gün Bursa esnaf kesiminin en tepesinde oturuyor. Biz bunlarla övünelim artık. Yenişehir’den bir ismi hangi partiden olursa olsun Milletvekili yapmanın uğraşı içinde olalım. Yoksa yapılan bu salak saçma işler kimseye bir yarar sağlamaz sadece güzel ilçemize zarar verir.

   Ben politikacılarımızın önce ahlaklı olmasını isterim. Düne kadar bıçağının iki tarafı da kesen ahlaksız politikacılar bu gün insan içine bile çıkamıyorlar görmüyor musunuz?


Yazar

Harun SAK

harunsak@gmail.com


Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
Facebookta Biz
www.harmangazetesi.com
Kategoriler