SIRMAN’DAN ÖNERGELER

Harun SAK
14 Haziran 2022
0
    
491

Bursa Büyükşehir Belediyesinin CHP’li Üyesi Tayfun Sırman, vatandaşın sorunları ile ilgili önerge vermeye devam ediyor.

   Bu zamana kadar sayısız önerge veren Sırman, son yapılan meclis toplantısında da 4 ayrı önerge verdi.

   Kendisine gelen sorunlarla ilgili yaptığı çalışmalar neticesinde verdiği önergelerin takipçisi de olduğunu belirterek, ‘Biz politikayı hizmet için yapıyoruz. Kimseden taktir görmek gibi bir ihtiyacımız yok. Vatandaştan bizlere gelen sorunları her mecliste gündeme getirip önergeler veriyoruz’ dedi.

   Tayfun Sırman, son mecliste şu önergeleri verdi; 12.06.2022 günü Yenişehir’in Dereköy Mahallesi’nde gerçekleştirilen geleneksel Hıdırellez şenliğinde başlayan yağmur sırasında kapalı alan veya çadır sistemi olmaması nedeniyle mağduriyetler yaşanmıştır. Köy halkı, etkinliklerini yapabileceği kapalı bir alana ihtiyaç duyduğunu uzun zamandır dile getirmektedir. Benzer etkinliklerde Dereköy halkının ihtiyacını karşılayacak, yağmur ve güneşe karşı korunaklı bir alanın yapılması konusunda gereğini arz ederiz.

   Yenişehir’in Demirboğa Mahallesi’ni Bursa-Yenişehir otoyoluna bağlayan yaklaşık 5 km’lik yolun sıcak asfalt yapılması vatandaşlar tarafından talep edilmektedir. Söz konusu yol çevre köylere ulaşım için de kullanıldığından mevcut durumu ile yetersiz kalmaktadır. Gereğini arz ederiz.

   Yenişehir Süleymaniye Mahallesi’nde bulunan camiinin çatısı bakımsızlık nedeniyle akmaktadır. Sıkıntının giderilerek vatandaşların ibadetlerini rahatça yapabilmesi noktasında gereğinin yapılmasını arz ederiz.

   Papatya, Toprakdere, Günece, Gökçesu Mahalleleri’ni Yenişehir’e bağlayan yolda bakımsızlık nedeniyle birçok noktada çukurlar oluşmuştur. Ayrıca söz konusu güzergah üzerinde yer alan Göksu Çayı’nın üzerinden geçen köprüde de benzer çukurlar yer almaktadır. Bu çukurlar trafiği tehlikeye sokmakta ve araç lastiklerinin patladığı şikayeti ile bize ulaşan vatandaşların sayısı artmaktadır. Sorunun çözümü için gereğini arz ederiz.


Yazar

Harun SAK

harunsak@gmail.com


Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
Facebookta Biz
www.harmangazetesi.com
Kategoriler