TARIM İHMAL EDİLMEMELİ

TARIM İHMAL EDİLMEMELİ

Harun SAK
16 Haziran 2022
0
    
125

Önceki gün Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş’ı ziyaret eden Yeniden Refah Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Ümit Yılgın, tarımın asla ihmal edilmemesi gereken bir alan olduğunu belirtti.

   Yenişehir tarımı ile ilgili Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş’tan bilgi alan Ümit Yılgın, ‘Tarım ihmal edilemeyecek stratejik bir alandır. Ancak iktidar partisi maalesef tarım kesimine yeterli desteği vermemektedir. Yenişehir tarımı her geçen yıl daha kötüye gidiyor. Hayvancılık bitme noktasında. Çiftçi üretemezse hiç kimsenin karnı doymaz. Yeniden Refah partisi olarak çok ciddi anlamda tarım politikalarımız var. Benim gibi bütün il ve ilçe başkanı arkadaşlarımız bölgelerindeki tarımın sorunlarını tespit edip genel merkezimize sık sık bildiriyoruz. İnşallah Yeniden Refah partisi iktidarında her kesimde olduğu gibi tarım kesiminde de yüzler gülecektir. Yenişehir Ziraat Odası Başkanımız Sadi Aktaş’a bizlere gösterdiği ev sahipliği içinde teşekkür ediyorum’ dedi.

   Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş’ta ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘Tarım kesimi gerçekten can çekişiyor. Bu kadar stratejik öneme sahip olan tarım sektörü nasıl bu kadar görmezden geliniyor anlamıyoruz. Böyle giderse çiftçi artık üretim yapamayacak durumda. Bu yıl girdi maliyetlerinin aşırı yüksek olması sebebiyle bir çok üretici ekim bile yapamadı’ dedi.

  


Yazar

Harun SAK

harunsak@gmail.com


Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
Facebookta Biz
www.harmangazetesi.com
Kategoriler