ÇARESİZLİK NE ZOR ŞEY

ÇARESİZLİK NE ZOR ŞEY

Düşünsenize paranız var, eviniz var, arabanız var, yazlığınız kışlığınız ayrı, önünüzde güzel bir işiniz var, çevrenizde bir çok akrabanız, arkadaşınız, dostunuz var.

   Ama lanet olası bir mikrop sizi çaresiz bırakıyor. Hiçbir şey yapamadan sadece bekliyorsunuz.

   Lanet olası mikrop anacığımı da yakaladı ve yoğun bakımda mücadele ediyor görülmeyen mikropla.

   Düşünsenize canınızı verebileceğiniz, hiç gözünüzü bile kırpmadan böbreğinizi, kalbinizi verebileceğiniz anacığınız için hiçbir şey yapamamanın çaresizliği kemiriyor içinizi.

   Telefon sesinden nefret ediyorsunuz.

   Telefonunuzun her çaldığında dalıp gidiyorsunuz çaresizce.

   Benim gibi binlerce insan çaresiz bir şekilde bekliyor gelecek güzel bir haberi.   

   Omuzlarında hiçbir şey yapamamanın çaresizliği ile.

   Biz güzel bir ülkeyiz. Güzel insanlarımız var. Dün anacığım için gereken plazma için sosyal medyada yaptığımız duyurulardan sonra o kadar çok arayan oldu ki insana bu teselli veriyor. Çok şükür ki sevgili abim Barcın Muhtarı İsmail Yüksel’in değerli oğlu, Mutlu Can Yüksel yetişti imdadımıza, Bize can oldu. Anacağıma istenen kanı hem de kendi imkanları ile gitti verdi sağ olsun.

   Anacığıma kanını verdi. Benim kan kardeşimdir artık.

   Dedim ya güzel bin ülkeyiz biz, güzel insanlarımız var. İstanbul, Çorum, Manisa, İzmir, Antalya, Adana,  Alanya başta olmak üzere o kadar çok arayan oldu ki kan vermek için. Hiçbir bağınızın olmadığı, hiç tanımadığınız insanlar hiç tanımadığı bir insana kan vermek için adeta yarış etti.

   Çorum’dan bir genç aradı. Hiç tanımıyorum. Hayatımda belki hiç görmeyeceğim. Plazma olduğunu öğrenince ‘Keşke Corona geçirseydim de işinizi görebilseydim be abi’ diyor.

   Dünya’da hangi millet böyle bir güzelliği yapar söylesenize bana.  

   Kötü günde o kadar güzel dayanışma içinde oluyoruz ki bunu hiçbir ülkede göremezsiniz. Türk, Kürt, Çerkez, Zaza fark etmiyor. Tek hedef ihtiyaç sahibi bir insana yardım etmek ve bunu hiçbir beklenti içinde olmadan yapmak. Mükemmel ötesi bir şey öyle değil mi?

   Çaresiz kalıyorsunuz bu gibi durumlarda. İnsana en çok da koyan bu oluyor. Hiçbir şey teselli etmiyor sizi. Gelecek güzel bir haber için ne geceniz belli ne gündüzünüz bekliyorsunuz.  Zaman geçmiyor, uyku tutmuyor, yediğiniz içtiğiniz hiçbir şeyden zevk alamıyorsunuz.

   Zor bir dönemden geçiyor insanlık.

   Böylesi çaresizlikler çok uzun yıllar da bir geliyor insanlığın başına o da bize denk geldi. Elbette bitecek bu kötü günler, bu çaresizlikler bitecek. Yine eskisi gibi olacağız. Önemli olan bu sıkıntılar bittiğinde bu günlerden ders çıkartabilmek. Yaşadığımız sağlıklı günlerin kıymetini bilmek.

   Herkesin acısı kendisine büyük. Ateş düştüğü yeri yakıyor ve insanın başına gelmeden olayı yüzeysel düşünüyor. Üzülüyor belki ama kendi canı yandığında daha da yanıyor yüreği. Daha iyi anlıyor bu çileyi çekenleri.

   Türk insanı böylesi sıkıntılı günlerde bir birlerine hep yardımcı olur bunu biliyoruz. Ben corona tedavisi gören dostlardan şunu rica ediyorum. Tedavisi bitip aradan 1 ay geçince gidip kan versinler. Gerçekten çok ihtilacı var insanların. Normal kandan daha da önemli artık plazma bağışı. Bunun önemini bu sıkıntıyı yaşayanlar bilir anca.

   Sonuç olarak, insanlık ciddi bir sıkıntıdan geçiyor. Aslında imtihandan geçiyor insanlık. Bu sınavdan alnımızın akı ile çıkacağız inşallah.

   Rabbim hastanelerde sağlığına kavuşmayı bekleyen binlerce insana şifa versin inşallah. Bizim gibi çaresizlik içinde iyi bir haberin gelmesini bekleyen binlerce hasta yakınına sabır versin, dayanma gücü versin.

   Rabbim bir an önce bu illetten bütün insanlığı kurtarsın inşallah.

   Dünden bu yana plazma duyurumuz sonrası bizlere destek olan başta değerli sanatçılarımız Koray Avcı, Merve Özbey, Güldür Güldür Şov’un değerli sanatçıları, Köksal Fındık, Ege Tanman, AHBAP derneği, ANDA ve Belediye Başkanımız Davut Aydın olmak üzere arayan, bizler için sosyal medya hesaplarından duyuru yapan herkese yürek dolusu teşekkür ediyorum.

   Ayrıca bizlerin plazma sıkıntısını bitiren sevgili abim Barcın Muhtarı İsmail Yüksel’in değerli oğlu, Mutlu Can Yüksel yeğenimin de gözlerinden öpüyorum. Rabbim şansını, bahtını açık etsin, ayağına taş değirmesin.

VE… RABBİM KİMSELERİ BÖYLE ÇARESİZ BIRAKMASIN.

Bu haber 1267 defa okunmuştur


YORUMLAR (2 yorum)

  1. Aysun 20 Kasım 2020, 09:35

    Dualarım sizlerle Allah şifalar versin ve sana da büyük sabır ve güç versin abim🙏

    1. MEHMET DERYA SÜNERİN 20 Kasım 2020, 09:04

      RABBİMDEN SEVGİLİ ANNENİZİN BİR ÖNCE SAĞLIĞINA KAVUŞMASINI DİLERİM TEKKRAR GEÇMİŞ OLSUN

ÜYE OLMADAN DA YORUM YAPABİLİRSİNİZ