TÜM KÖŞE YAZILARI  Beyza GÜNEY

SOKAĞIMDAKİ MİSAFİR

SOKAĞIMDAKİ MİSAFİR

Sokak hayvanı diye adlandırdığımız kedi ve köpekler, insanlar tarafından evcilleştirilmiş ve insanın olduğu her yere insanla birlikte gelmiştir. Ne yazık ki biz insanoğlu , bu güzel canlıları sokaklara terk etmiş, sonrasında ise sokaklarda  bu canlılara katlanamaz olmuşuzdur. Kimimiz gördüğümüzde korkup ‘savunma’ amaçlı çeşitli maddeler ile zarar vermeye çalışmışızdır.

   Kedi ve köpek aç kalmaz dışarda bir şekilde karnını doyurur diye düşünenleriniz de vardır. Hayır aslında tam tersi dışarıdaki misafirlerimiz açlıktan hayatını kaybediyor. Eğer Bu yazıyı okuyorsanız dışarıdaki hayvanların beslenmesine sizde yardım edebilirsiniz. 

   Peki kedi ve köpeklerimize neler vermeliyiz ? 

Yoğurt, kefir ve yumurta besleyici değerleri oldukça yüksek olan gıdalardandır. Ayrıca kuru mama alıp vermek onlar için yapabileceğiniz büyük bir iyilik olacaktır. Hiç birini yapamıyorsak arta kalan yemeklerinizi çöpe dökmek yerine bu güzel canlılar ile paylaşabiliriz. Bununla birlikte bir kap su koymayı da unutmayalım.

   Onlar bize muhtaç olan sevimli dostlarımız. Lütfen onları görmezden gelmeyelim ve elimizden geldiğince onlara destek olalım. 

   İyilik paylaşıldıkça çoğalır. 

Bu haber 340 defa okunmuştur


YORUMLAR (1 yorum)

  1. NİLAY KONDU 18 Şubat 2021, 19:04

    Harika bir konuya değinmiş siniz Beyza hanım .Havanın soğuk olduğu bu günlerde donarak ölen bir çok can haberi geliyor üzülerek okuyoruz . Onlara minik sığınaklar yapmak karınlarını doyurmak çok zor değil iyilik bedava aslında birazcık iyi niyet yeterli . Sokak hayvanları bizim kanayan yaramız her birimiz sorumluluk alıp bir avuç mama bir kap su bıraksak açlıktan donarak ölmeyecekler. Bu iyilik çemberine herkesi davet ediyorum dünyada yaşadığımız süre boyunca merhametle ve iyilikle yaşayalım bu dünya sadece bizim değil unutmayalım!

ÜYE OLMADAN DA YORUM YAPABİLİRSİNİZ