ADAM ŞOVU SEVMİYOR

ADAM ŞOVU SEVMİYOR

Harun SAK
14 Mart 2023
0
    
1517

Belediye Başkanı Davut Aydın, göreve geldiği günden bu yana bir birinden değerli hizmetler yaptı. Bir çok belediye başkanının hayalleri olan hizmetleri gerçekleştirdi. Ama dikkat ederseniz bunların açılışında bile şov yapmadı.

   Düşünüyorum da 4 yıllık bir zamanda ciddi hizmetlere imza atan başkan Aydın, yaptığı her önemli hizmetten sonra mütevaziliğini hiç bozmadı.

   Biz yıllarca şova alıştığımız için bize garip geliyor suskunluk. Bazen kendisine takılıyorum ‘neden yaptığın hizmetleri pazarlamıyorsun’ diye.

   Boş ver biz görevimizi yapıyoruz. Şova gerek yok ilçe halkımız zamanı gelince taktir eder onları’ diyor.

   Şimdi bazı şovmenlerin ne yaptı da şovunu yapacak dediğini duyar gibiyim.

   Bakın kısaca söz edeyim yaptıklarından.

   Örneğin Belediye Meclisinden gayrimenkul satış kararı aldığında işi gücü sosyal medyada şov yapmak olanlar ‘Başkan Yenişehir’in her yerini satacak’ diye yaygara kopardılar. Ancak başkan Aydın bırakın satmayı Belediyeye 20’den fazla yeni gayrimenkul kazandırdı. Bunların içinde Pancar dairesine ait yer var ki paha biçilemez bir yer. Çok iyi biliyorum Belediye Başkanlığı döneminde Bülent Hamdi Cingil ve Süleyman Çelik’de burasını almak için girişimlerde bulunmuşlardı da başaramamışlardı. Üstelik tek başına iktidar bir partinin mensupları olmalarına rağmen. Ama Davut Aydın’a nasip oldu bu değerli gayrimenkulü almak. Üstelik bir kuruş para harcamadan aldı bu yeri.

   Ardından Cihadiye yolundaki TEDAŞ’a ait yine önemli bir gayrimenkulü Belediyeye kazandırdı. Bunun yanında Ulucami Mahallesinde çok ciddi gayrimenkuller kazandırdı Belediyeye. Şimdi de Pancar dairesinin yanındaki sağlık ocağını da belediyeye kazandırdığını duyuyorum.

   Tüm bu hizmetlerden sonra mütevazi açıklamalarda bulundu o kadar. Bir başkası olsa günlerce şov yapar yaygara kopartırdı.

   Yine bu zamana kadar hizmet etmiş bütün belediye başkanlarının hayali olan kapalı Pazar yerini ilçemize kazandırdı. Şimdi yine bazı şovmenlerin bu hizmeti Bursa Büyükşehir Belediyesi yaptı onunla ne ilgisi var dediğini duyar gibiyim. Tabi ki Büyükşehir Belediyesi yaptı. Bu vesile ile Alinur Aktaş’a da yürekten teşekkür ediyorum. Ama önemli olan Davut Aydın’ın döneminde olması değil mi? Yıllardan bu yana Büyükşehir’e bağlıyız neden yapılmadı bu zamana kadar diye sorarlar adama.  

   Yine baktığımızda Su Deposu tesislerine mükemmel bir düğün salonu kazandırdı. Çok küçük paralara düğün yapacakların hizmetine sunuyor. Yenişehir için çok önemli bir hizmet bu da. Ama bakıyorsunuz yine sessiz sedasız bir basın açıklaması ile duyurdu vatandaşa.  

   Bana göre Yenişehir’in yüz akı MATAY tesislerini tamamlayıp hizmete sunmak O’na nasip oldu. Her gün yüzlerce çocuk özellikle hafta sonları binlerce çocuk yararlanıyor MATAY’dan. Yüzlerce kurs açılıyor ama başkan yine şov yapmıyor.

   Davut Aydın’dan sonra biz bir şeyi daha öğrendik. Ben 33 yıllık Gazetecilik hayatımda yaşadığım her seçimde Belediye Başkan adayları ve kazanan başkanlar ‘kapımı hiç kapatmayacağım. Randevusuz halkımla görüşeceğim’ derlerdi. Ama nedense bunu hiç yapmazlardı. İşte biz Davut Aydından sonra makam odasının kapılarının kapanmadığını ve randevusuz kendisi ile görüşülebileceğini öğrendik.  

   Mesela Davut Aydın’ın en büyük özelliklerinden birisi ilçe halkından hiç kopmadı. Bir bakıyorsunuz Asude Konakları sakinleri ile sitede voleybol oynuyor. Bir bakıyorsunuz Roman genç kardeşlerimizle halı sahada top oynuyor. Bir bakıyorsunuz liseli gençleri toplamış onlarla sohbet ediyor. Ramazan ayında ilçemizde okuyan Üniversiteli gençlere iftar ve sahur veriyor bir ay boyunca. Ama bunlarla ilgili sosyal medyada küçük bir paylaşımdan başta hiçbir şey yapmıyor.

   Yine örneğin dershanelere gidemeyen öğrenciler için halk eğitimle ortak kurslar açıyor. Bu kursların tüm masraflarını belediye olarak karşılıyor. Bu kursa giden öğrencilerin neredeyse tamamı hayallerine kavuşup istedikleri üniversitelere gidiyor ama başkan yine mütevazi paylaşımlardan başka hiçbir şey yapmıyor. Şov yapmıyor yani yine.

   Kent Meydanı gün sayıyor örneğin. Başka bir belediye başkanı olsa çalışmaların başladığı günden itibaren 50 kere haber yapardı. Ama daha hiç haber yapılmadı. Emin olun açılışında da mütevazi bir açılış yapacaktır.

   Daha bunun gibi neler neler yapıyor da yine şova yönelmiyor.

   Düşünün Davut Aydın 4 yıldan bu yana Belediye Başkanı. Bunun 1,5 yılı salgınla geçti. Şimdi de deprem felaketi yaşıyor ülkemiz. Yani pandemi ve deprem nedeniyle belediye bütçesinden ciddi ödemeler yapmasına rağmen hizmetler hiç aksamadı.

   Bakın tüm bu hizmetlerin yanında aslında en güzel hizmetlerinden birisi de şu bana göre. Yıllardır biliyoruz. Yenişehir esnafı belediyeye paralarını alamadığı için artık hizmet vermiyordu. Ama şimdi hiçbir esnafın bir kuruş alacağı yok belediyeden. Bayram önceleri özellikle esnafın bütün alacaklarını ödüyor. İşçilerine en yüksek zammı veriyor ama şov yapmıyor.

   Bize de helal olsun demek düşüyor. Ne diyelim adam ŞOV DEĞİL HİZMET YAPIYOR.

   O bunları yaparken bazı şovmen ve yandaşları da kuduruyor.   


 Kültür Kurs

Yazar

Harun SAK

harunsak@gmail.com


Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
Kültür Kurs
Facebookta Biz
www.harmangazetesi.com
Kategoriler