ALKIŞLAR HATUN İŞİ’NE

Harun SAK
25 Eylül 2022
0
    
600

Osmanlı saray mutfağının doğduğu şehir olan Bursa’nın tescilli lezzetleri, Büyükşehir Belediyesi’nin 'İpeksi Lezzetler’ temasıyla düzenlendiği Gastronomi Festivali’nde vitrine çıktı. Renkli kortej yürüyüşü ile başlayan festival kapsamında Merinos Park adeta dev bir mutfağa dönüşürken, davetliler Bursa mutfağının eşsiz lezzetlerini tatma imkanı buldu.

   Festivale Yenişehir Hatunişi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi de katılarak Yenişehir’e has lezzetleri gelen konuklara ikram etti.

   Yenişehir Hatunişi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Tuğba Tarım, fuarın muhteşem olduğunu belirterek, ‘Fuarda kadın kooperatiflerine de stantlar verildi. Gastronomi fuarı olduğu için bende Yenişehir’e has yiyeceklerden oluşan bir stant hazırladım. Safran ürettiğimiz için safranlı pilav çok eski tatlılardan zerde, sünnetlerde yapılan Arnavut böreği, patlıcan böreği, kabak böreği, sarma, sirkeli biber, karışık turşu gibi bir çok ürün götürüp standımızı açtık. Fuarın amacına uygun bir tek bizim standımız vardı. Diğer kooperatifler kavanoz içinde getirdikleri ürünleri sattılar. Biz kooperatif olarak bu fuarda maddi kazanç elde etmek yerine ilçemizde unutulmaya yüz tutmuş yiyecekleri hazırlayıp gelen konuklara ikram ettik. Sabahtan itibaren yaklaşık 500 vatandaşımıza yaptığımız ürünleri ikram ettik. Hal böyle olunca da saat 15:00 gibi bütün ürünlerimiz tükendi. Yenişehir’i en iyi şekilde temsil ettiğim için çok mutluyum. Fuara katılan Kaymakamımız Rahmi Köse, Belediye Başkanımız Davut Aydın’da sağ olsunlar standımızı ziyaret ettiler. Ancak yaptığımız ürünleri gelen konuklara ikram edince standımızda bir şey kalmamıştı. Zaten bizim amacımız da Yenişehir’in unutulmaya yüz tutan ürünlerini konuklara ikram etmekti ve biz amacımıza ulaştık. İlçemizi en iyi şekilde temsil ettiğim için çok mutlu oldum’ dedi.

TAKTİR BEKLEMİYORUM, AMA GÖLGE ETMESİNLER

Yaptığı işi severek yaptığını da belirten Tuğba Tarım, ‘Biz ilçemiz kadınlarının yüzünü güldürmek için yola çıktık. Kimseden taktir ve teşekkür beklemiyoruz. Ancak bize gölge etmeye çalışanlar var. Gastronomi Festivali’nde açtığımız standı inceleyip araştırmadan eleştirmiş birisi. Bu çok yakışıksız bir şey. Aklı sıra Belediye başkanını eleştirmek için bizim standımızdan söz etmiş. Yenişehir için çalışan biz kadınları böylesi çirkince eleştirmek hoş bir durum değil. Bize gölge etmeye çalışanlar bu gölgenin altında kalır. Biz işimizi iyi yaptığımızı biliyoruz ve her platformda ilçemizi en güzel şekilde temsil ediyoruz. Kaymakamımız Rahmi Köse, Belediye Başkanımız Davut Aydın her zaman bizim yanımızda ve bizlerin destekçisi. Bu nedenle inceleme ve araştırma yapmadan sırf birilerini karalamak için yapılan bu sosyal medya paylaşımının ilçemiz kadınlarına yapılmış bir haksızlık olarak görüyoruz. Bunu şiddetle kınıyoruz. Bizim emeklerimizi görmezden gelen bu zihniyeti kamuoyunun taktirine bırakıyorum’ dedi.  

 


 Kültür Kurs

Yazar

Harun SAK

harunsak@gmail.com


Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
Kültür Kurs
Facebookta Biz
www.harmangazetesi.com
Kategoriler