DEV YATIRIM GÜN SAYIYOR

Harun SAK
12 Kasım 2023
0
    
514

Yenişehir'e Migros tarafından yeni yapılacak dev yatırım, ilçeye ve bölgeye büyük katkı sağlayacak. Yeni yatırım, günde 100 tır sevkiyat yapacak ve 600 kişiye iş imkanı sunacak.

   Yenişehir, Türkiye'nin en önemli tarım ilçelerinden biri olma özelliğini sürdürüyor. Kaliteli ürünleriyle dikkat çeken ilçeye, Migros tarafından yeni yapılacak dev yatırım, ilçeye ve bölgeye büyük katkı sağlayacak.

   Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın, ilçeye yapılacak dev yatırım hakkında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Başkan Aydın, göreve geldikleri günden bu yana istihdam konusuna hassasiyet gösterdiklerini belirterek, şu ana kadar 3600 kişiye iş imkanı sağladıklarını söyledi.

   Başkan Aydın, ilçeye iki fabrika kazandırdıklarını ve bir fabrikanın da yeni iş sahası açmaya çalıştığını ifade ederek, "Bu gerçekleştiğinde yeni işçi olarak 500-600 arasında insanımıza iş imkanı olacak" dedi.

   Başkan Aydın, ilçeye yapılacak yeni yatırımın detaylarını da paylaştı. Aydın, "Yaptığımız anlaşma çerçevesinde yeni bir ulusal firma 40 bin metrekare üzerinde 25 bin metrekare kapalı alan fabrika yapacak. Burada buzhane ve paketleme tesisleri yapılacak. İnşaat ihalesi bugün itibariyle yapıldı. Burasının nasip olursa 14 ay sonunda hizmete geçmesi bekleniyor" diye konuştu.

   Başkan Aydın, yeni yatırımın temeli atıldığında 300 kişiye yeni iş imkanı sağlayacağını ve bu rakamın yazın 600'lere kadar çıkacağını belirtti. Aydın, "Bu iş yerinin faaliyete geçmesi ile birlikte günde 100 tır sevkiyat olması bekleniyor. Yeni iş imkanı ile birlikte bu yatırım çiftçimize, esnafımıza, bölgemize büyük katkı sağlayacak. Yenişehir artık eski Yenişehir değil, gelişen Türkiye genelinde tarımı ile ön plana çıkan bir ilçemizdir" dedi.

   Başkan Aydın, yaptıkları çalışmaların üretken belediyeciliğin en güzel örneği olduğunu vurgulayarak, "Liderimiz Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli'den aldığımız talimatlar doğrultusunda, ilçemizde üretken belediyeciliği hayata geçiriyoruz. İlçemize yatırım yapan firmalara her türlü desteği veriyoruz. İlçemizin kalkınması ve gelişmesi için çalışmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

 


Yazar

Harun SAK

harunsak@gmail.com


Yorumlar
Kapasite

Kapasite

12.11.2023 11:58:53
Harun bey OSB 1 yıldır açılıyor.bu işte sallanır gider.baskan geçen yıl OSB yollarını açıyor 6 fabrika geliyordu.kusura bakmayın devlet yatırımları hariç Yenişehir köy kalır.
Yorum Yap
Kültür Kurs
Facebookta Biz
www.harmangazetesi.com
Kategoriler