İDDİALAR GERÇEK DIŞIDIR

İDDİALAR GERÇEK DIŞIDIR

Harun SAK
05 Eylül 2023
0
    
801

CHP Yenişehir İlçe Başkanı Tayfun Sırman, LİNE TV’de Gazeteci Harun Sak’ın sorularını yanıtladı.

   Son günlerde ilçe gündemini meşgul eden Belediye’nin arazi satışları ile ilgili soruyu yanıtlayan Sırman şunları söyledi;

   ‘1 Eylül Cuma günü gerçekleşen Yenişehir Belediye Meclis Toplantısında Belediyenin kendi mülkiyetindeki arazilerin satışı için oylama yapıldığı, AKP ve MHP ile birlikte CHP'nin de satışa evet oyu verdiği şeklindeki asılsız söylemlerle cevap verme gereksinimi duyulmuştur.

   1 Eylül Cuma günü yapılan toplantıda arazilerin satışı değil, arazilerin satışının plan bütçe komisyonuna sevk edilerek komisyonda görüşülmesi kararı oylanmıştır. Kaldı ki bu tür satışlar için doğrudan oylama ile karar verilememektedir.

   Söz konusu toplantı 5 Eylül Salı günü yani yarın yapılacak ve Plan Bütçe Komisyonu'ndaki CHP'li üyemiz hayır oyu verecektir.

   Plan bütçe komisyonunda alınan karar 7 Eylül Perşembe günü yapılacak olan Belediye Meclisi'nin 2. Oturumunda oylanacak ve meclisteki CHP grubumuz satış kararı alınan rapora da Hayır oyu verecektir.

   Belediye meclisinin bir usulü ve işleyişi vardır. Bu işleyişi bilmeden yorum yapanlarla, bildiği halde yanlış bilgilendirmede bulunanları çok iyi biliyor ve kamuoyunun takdirine sunuyoruz.

   7 Eylül Perşembe günü yapılacak toplantıda satış kararına AKP ve MHP’de hayır oyu verirse oy birliğiyle satışların iptal edilmesi mümkündür.

   Cumhuriyet Halk Partisi, Yenişehir Belediye Meclisi'ne bu güne kadar gelen tüm arazi satışlarına kamu yararı olmadığı sürece her zaman karşıdır ve hayır oyu kullanmıştır. Partimiz ayrıca 2 yıl önce alınan arazi satışı kararını yargıya taşımıştır.

   Cumhuriyet Halk Partisi her zaman Yenişehir halkının çıkarları doğrultusunda hareket etmiş ve etmektedir’

 


 Kültür Kurs

Yazar

Harun SAK

harunsak@gmail.com


Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
Kültür Kurs
Facebookta Biz
www.harmangazetesi.com
Kategoriler