İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

Harun SAK
22 Ekim 2021
0
    
373

Kutlamalar kapsamında ilk olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

   Ardından 100. Yıl İlkokulunda öğrencilerin hazırladığı gösteriler izlendi.

   Törene İlçe Kaymakamı Rahmi Köse, Hava Meydan Garnizon Komutanı Albay Kadri Bahtiyar, Belediye Başkanı Davut Aydın, siyasi parti temsilcileri ve İlçe Protokolü katıldı.  

   Kutlama programında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, ‘Çok heyecanlıyız. Aramızda yürekleri kocaman olan yeni yavrularımız var. Onlara da aramıza hoş geldiniz diyor, Önceki öğrencilerimize de iyi ki buluştuk diyorum. Sizleri çok ama çok özlemiştik sizleri çok seviyoruz.

   Dünya üzerinde gelişmiş ülkeler ile gelişmemiş ülkeler arasında farklılıklar incelendiğinde ilk göze çarpan unsurun eğitime verdikleri önem olduğu açıkça görülmektedir. Onun için eğitime daha da çok önem vermeliyiz.  Çünkü okul sadece kişiye okuma yazmayı  değil, kişiye bağımsız bir şekilde düşünme, vatan, millet, bayrak, devlet sevgisi, vatandaşlık ve tarih bilincini de öğretir. Sadece yazılım ile kodlama değil aynı zamanda milletimizin değer kodlarını da öğretir. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi “Eğitimdir ki bir ulusu ya özgür, bağımsız, şanlı,  yüksek bir toplum olarak yaşatır ya da tutsaklığa ve yoksulluğa terk eder.”

   Hepimizin bildiği üzere; eğitimde ne yazık ki, tüm dünyada olduğu gibi salgın nedeni ile yaklaşık bir buçuk yıldır biz de etkilendik. Bu süreci tüm dünya gibi biz de ilk defa yaşadık. Okulun, öğretmenin, öğrencinin hatta velilerin görev ve sorumlulukları bir anda değişti. Bildiğimiz bütün ezberlerin dışına çıktık. Eğitimin bütün paydaşlarına ek görevler ek sorumluluklar düştü. Hem bireysel olarak kendi sağlığını korumak, salgınla mücadele etmek hem de bu yeni düzene ayak uydurmaya çalışmak ne biz eğitimciler ne de öğrenciler ve veliler için hiç kolay değildi. Ancak buradan tüm kalbi duygularımla şunu söyleyebilirim ki; başta okul yöneticilerimiz, öğretmenlerimiz olmak üzere öğrencilerimizin ve velilerimizin gayreti olağanüstüydü.

   Bu dönemde evini okul, mutfağını sınıf, buzdolabını yazı tahtası yapan, evini atölyeye çeviren fedakar ve cefakar öğretmenlerimiz oldu. Bu anlamda tüm öğretmenlerimize içtenlikle teşekkür ediyor ve kutluyorum. Evlerini biz öğretmenlere açıp evlerinde misafir ederek sürekli destekte bulunan siz değerli velilerimize de ayrıca teşekkür ediyorum.

Bu süreçte öğrencilere en çok neyi özlediniz diye sorduğumuzda en çok öğretmenime sarılmayı özledim diyen öğrencilerimizi gördük ve çok duygulandık.

   Tüm eğitim paydaşlarımıza emeklerinden dolayı çok teşekkür ediyor, minnetlerimi sunuyorum. Onlarla ne kadar gurur duysak az.

   Evet, artık yeni bir döneme başlıyoruz. Bu salgına karşı artık daha tecrübeli olduk, başta aşı olmak üzere yeni silahlar geliştirdik ve en önemlisi bence salgın sürecinde aslında birlikte olmanın, aynı sınıfı, aynı bahçeyi paylaşmanın, sabahları evimizde oluşan okul telaşının kıymetini biraz daha anladık. 

   En büyük dileğimin, salgına karşı bugüne kadar aldığımız tedbirlerimizi hiç gevşemeden devam ederek bu noktadan bir daha asla geriye gitmememiz sağlıklı, mutlu, kazasız ve başarılı bir şekilde eğitimi tamamlamamız olduğunu belirtmek isterim.

Bu vesile ile başta Sayın Kaymakamımız olmak üzere eğitimde bizleri her zaman destekleyen Sayın Belediye Başkanımıza ve katkı sunan diğer kurum ve kuruluşlara okullarımıza ve eğitime yaptıkları katkılarından dolayı şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum’ dedi.


 Kültür Kurs

Yazar

Harun SAK

harunsak@gmail.com


Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
Kültür Kurs
Facebookta Biz
www.harmangazetesi.com
Kategoriler