KİRAZLIYAYLA’YA DESTEK

Harun SAK
22 Aralık 2022
0
    
411

CHP Yenişehir İlçe Başkanı Ahmet Köse ve yönetim kurulu üyeleri

Danıştay’ın kararı nedeniyle Kirazlıyayla halkının mutluluğunu yaşamak için köye gitti.

   CHP Yenişehir İlçe Başkanı Ahmet Köse yaptığı açıklamada, ‘Bu akşam Kirazlıyayla köyündeydik. Bursa 1. İdare mahkemesinin, ÇED süreciyle ilgili yürütmeyi durdurmayı red kararının ardından köylüler adına, Bursa barosu avukatı, Av. Eralp ATABEK ve 23 müvekkiliyle birlikte davayı Danıştay'a taşımıştı. Danıştay, Bursa 1. İdare mahkemesinin kararıyla ilgili olarak, "MAHKEME KARARINDA HUKUKİ İSABET BULUNMAMAKTADIR." diyerek kararı bozmuştur.

   Bu güzel bir gelişme, köyde mutlukla karşılanan bir durum. Biz de bu akşam bu mutluluğa ortak olmak için oradaydık. Onlara her türlü desteğimizin devam ettiğini, mutlak adaletin tecelli edeceği güne kadar, kararlılıkla yanlarında durmaya devam edeceğimizi bir kez daha dillendirdik.

   Kirazlıyayla'ya giderken tüm milletvekillerini de davet etmiştim. Meclisteki yoğun çalışmalar nedeniyle katılamadılar. Ama il başkanım ve beş vekilimin de selam ve iyi dileklerini köy halkına ilettik.

   Erkeklerle birlikte köy kahvesini tıka basa dolduran yiğit kadınlara özellikle teşekkür ederim.

   İlk seçimde sandık önünüze gelecek, lütfen gereğini yapın dedik. Aile sigortası ile ilgili bilgilendirmemizi de yaptık. Oradan ayrıldık.

   Çok güzel bir karşılama yaptılar. Hüsnü kabul gösterdiler. Samimi ve içten sohbetin yanında çaylarını içtik. Lokum ve bisküvi yedik. Bu nedenle Kirazlıyayla köyü dernek başkanı Nedim kardeşime, aza Mustafa kardeşime ve onların şahsında tüm Kirazlıyayla halkına ve de değerli avukatımız Eralp ATABEK'e şükranlarımı sunarım.

   İşini gücünü bırakıp bu anlamlı ziyarete katkı veren yönetim kurulu üyelerime, meclis üyelerime, kadın kolu başkanıma, gençlik kolu başkanıma ve partimin değerli üyelerine ayrı ayrı teşekkür ederim.

   Bu arada bu insanları yalnız bırakan, davadan dönen, taraf değiştiren, gözleri paradan başka bir şey görmeyen, üç maymunu oynayanları da unutmadık.

   Bu vesileyle tüm vicdan sahibi Yenişehirlileri, Bursalıları ve de ülkemin duyarlı insanlarını Kirazlıyayla'ya sahip çıkmaya, Burcun'da kurulmak istenen çimento fabrikasına, Boğazköy barajıyla Yenişehir ovasına akıtılan zehire, Akbıyık'taki atık tesisine, Gökçesu ve Terziler dağlarındaki kapatılmamış devasa mermer çukurlarına, ayrıca doğamızı kirleten her türlü tesise karşı birlikte hareket etmeye ve çevre katliamlarına dur demeye çağırıyorum’ dedi.

 


Yazar

Harun SAK

harunsak@gmail.com


Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
Kültür Kurs
Facebookta Biz
www.harmangazetesi.com
Kategoriler