‘KÖFTECİ YUSUF’ KADAR TAŞ DÜŞSÜN BAŞINIZA

‘KÖFTECİ YUSUF’ KADAR TAŞ DÜŞSÜN BAŞINIZA

Harun SAK
08 Ağustos 2023
0
    
693

Yanında bir tane bile sigortalı işçi çalıştırmamış insanlar Türkiye’ye mal olmuş kişi ve kurumları nede çabuk karalayıveriyorlar farkında mısınız?

   Dün Yenişehir’in en önemli fabrikası olan İtimat’a yapılan çirkin saldırının neredeyse aynısı şimdi de yine Yenişehirli firma Köfteci Yusuf’a yapılıyor.

   Atalarımız ne güzel söylemiş ‘Meyve veren ağaç taşlanır’ diye. Gerçekten de öyle. Hiçbir işe yaramayan, asalak, yanında bir kişiye bile ekmek vermemiş salaklar ellerindeki sosyal medya gücünü kullanarak böylesi önemli firmalara kara çalmaya çalışıyorlar. Yine onlar gibi bir baltaya sap olamamış insanlar da yapılan bu salakça paylaşımların altına yine salakça yorumlar yapıyorlar.

   Onlara sorsan çok önemli bir iş yapıyorlar.

   Halbuki 1996 yılında İznik’te 4 masalı bir dükkanda hizmete başlayan Köfteci Yusuf bu gün 200’ün üzerindeki şube ile Türkiye’nin en büyük köfte fabrikasını kuran genç bir girişimcidir. Kısa sürede Türkiye’nin gündemine hep lezzetiyle oturan Yusuf Akkaş, bazen de böylesi olumsuzluklarla da anılıyor. Hiç şüphem yok ki kendisini çekemeyen ahmakların yaptığı bu karalama kampanyaları sayesinde daha da iyi reklam yapıyor.

   Düşünün 1996 yılından bu yana yüzlerce köfteci salonunda hiçbir olumsuzluk yaşanmamış. Hijyen ve kaliteden asla ödün vermemiş bu genç girişimci mütevazilikte de bir numara bir isim olmuş.

   Herkesin giydiği Köfteci Yusuf tişörtünü giyen Yusuf Akkaş bir bakmışsınız bir dükkanında masa siliyor, bir bakmışsınız bir diğer dükkanında servis yapıyor. İlginç gelebilir size ama bir çok çalışanı bile tanımaz Yusuf Akkaş’ı. Yanlarında onlar gibi hatta onlardan bile daha çok çalışan bir işçi gibidir.

   Yanında on binlerce işçi çalıştıran, pandemi döneminde bile çalıştırdığı işçilere sahip çıkan bu genç girişimci şimdi saçma sapan bir paylaşım yüzünden linç edilmeye çalışılıyor.

   Ama öyle yağma yok. Bu ülke insanı eğer köfteci Yusuf’u bu duruma getirdiyse bu onun kara kaşına kara gözüne değildir. Bu işine gösterdiği hassasiyet ve ciddiyetle olmuştur. Mütevaziliği ile olmuştur. Bu nedenle bu tür insanları ne yaparsanız yapın karalayamazsınız. Attığınız çamur döner dolaşır yine size yapışır.

   Öyle sosyal medyadan bilip bilmeden sallaması kolay. Bir düşünün bakalım köfteci Yusuf bu gün işletmelerini kapatıp sadece fabrikasında üretim yapıp köfte satmaya kalksa on binlerce insan işsiz kalır çoluk çocuğu perişan olur.

   Bu saçma sapan paylaşımları yapan ahmaklar ne yapmaya çalışıyorlar anlayabilmiş değilim. Ama dedim ya Meyve veren ağaç taşlanıyor maalesef bu ülkede.

   Bu zamana kadar türlü şekilde karalama kampanyalarına maruz kaldı Yusuf Akkaş. Ama her birinden alnının akıyla çıkmayı başardı. Bu yapılan salakça paylaşımlar da sadece gücüne güç kadar Köfteci Yusuf’un.

   Bir hayal ile başlayıp ünü dünyalara yayılan Köfteci Yusuf’u bu şekilde kimsenin karalamaya hakkı yok. Olamaz, olmamalı. Bu işler o kadar basit değil ya. Türkiye’nin en önemli firmalarından birisini bu şekilde karalamaya da kimsenin hakkı yok üstelik. Bazıları da diyor ki rakiplerinin yaptığı bir karalama kampanyası diye. Gülüp geçiyorum bu söylemlere de. Kardeşim adamın bırakın Türkiye’yi dünyada rakibi yok ki. Siz bakmayın bu kadar mütevazi olduğuna. Köfteci Yusuf’un tek rakibi yine kendisidir bunu anlamıyor musunuz daha.

   Köfteci Yusuf’u bu şekilde karalamaya çalışan ahmaklar bir aynaya baksınlar bakalım bu ülke için neler yapmışlar. Bu ülke insanından kaç kişiye ekmek vermişler. Gecesini gündüzüne katan, her geçen gün açtığı yeni bir şubede onlarca işsiz insanımıza iş veren, devletimize ciddi anlamda vergi ödeyen, hayvancılığın gelişmesine ön ayak olan, yanında çalıştırdığı on binlerce işçinin yanında dolaylı yönden bir çok kişiyi kalkındıran bu genç girişimci kardeşimize ne kadar teşekkür etsek azdır.

   Bırakın eleştirmeyi bu tür insanları daha fazla teşvik edip hırslandırmalıyız ki daha çok şube açsın ve daha çok insana ekmek versin. Yoksa karalamak kolaydır. Bu gün Köfteci Yusuf edindiği servetle hayatı boyunca krallar gibi yaşar. Bırakın kendisini yedi sülalesi krallar gibi yaşar. Ama o işin kolayına kaçmıyor. Hala üretim, istihdam hayalleri kuruyor. Bu nedenle böyle insanları asla yenemezsiniz.

   Sonuç olarak Köfteci Yusuf’u karalamaya çalışan ahmaklar şunu iyi bilsinler ki asla başarılı olamazsınız. Çünkü iyiler mutlaka daha çok kazanır. Köfteci Yusuf’ta bu ülkenin iyilerindendir.

   Ne diyelim KÖFTECİ YUSUF KADAR TAŞ DÜŞSÜN BAŞINIZA…    


 Kültür Kurs

Yazar

Harun SAK

harunsak@gmail.com


Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
Kültür Kurs
Facebookta Biz
www.harmangazetesi.com
Kategoriler