MHP TEK YUMRUK

Harun SAK
16 Eylül 2022
0
    
517

MHP Yenişehir İlçe Teşkilatı gerçekleştirdiği birlik ve beraberlik yemeğinde adeta tek yumruk olduğunu gösterdi.

   İmren Izgara’da gerçekleştirilen yemeğe İlçe Başkanı Arif Eren, Belediye Başkanı Davut Aydın, Belediye Başkan yardımcısı Mesut Bedel, Belediye Meclis Üyeleri, MHP Yönetim kurulu üyeleri ve delegelen katıldı. 

    Yemekte uzun bir konuşma yapan MHP İlçe Başkanı Arif Eren, ‘Milliyetçi Hareket Partisi, milli birlik ve kardeşliğe evveli ve edebi derin olan bağlılıktır.

   Milliyetçi Hareket Partisi vatana, millete ve bayrağa eşsiz sevgi, emsalsiz sadakattir.

   Milliyetçi Hareket Partisi, milli duruşun, şühedaya vefanın, millete bekanın onurlu davetidir.

   Merhum Türkeş Bey Milliyetçi Hareket’in, ülkücülüğü ve gerçekçiliği birlikte yoğurarak yeni ufuklara Türk milletini kanatlandıracağını öngörüyordu. Bu öngörü çok şükür isabetle yerini bulmaktadır. 50 yıllık siyaset mücadelemizde pek çok zorlukla karşılaştık.

   Eğilmedik, bükülmedik, gecikmedik. Düşmedik, üşenmedik, dinlenmedik. Yılgınlık akıntısına şuurumuzla direndik. Yozlaşma akınına gururumuzla direnç gösterdik. Şiddetli operasyon ve oyunlara karşı devasa bir duruş sergiledik. Seviyesizlere karşı seviyeli durduk.

İlkellikleri irademizle durdurduk. İftiralara karşı davanın iffetini koruduk. Özellikle 1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimi’nden sonra akla hayale gelmeyecek saldırılarla karşılaştık, Hamd olsun teslim olmadık, acizlik göstermedik. Oyunları bozduk, oyuncuları bozguna uğrattık. Bunu hep birlikte yaptık, hep beraber başardık.

    Allah’a şükürler olsun ki, nice badireleri alt ederek, nice engelleri aşarak muazzam bir mücadele disiplini gösteren siz değerli arkadaşlarım, gerçek dava adamları olarak haklı bir övüncün, şanlı bir övgünün bizzat muhataplarısınız.

   Sizler Milliyetçi-Ülkücü Hareket’in Anadolu’nun her köşesine ulaşmış nefesi, gür sesiniz.

Görevinizi ciddiyet ve cesaretle yapıyorsunuz. Ama bununla yetinemezsiniz.

Hamdolsun 2109 yerel seçimlerinde Yenişehir’imizde 3 hilali dalgalandırdık.

Göreve geldiği günden buyana seçim sürecinde 16 projenin sözünü veren belediye başkanımız davut aydın bizleri mahcup etmedi ve 3 yılda 9 projenin tamamını tamamladı kalan 7 projede çalışmaları sürdürmekte ve çok yakın zamanda kapalı Pazar alanımızın da açılışını hep birlikte yapacağız. Burada bir kez daha belediye başkanımız Davut Aydın’a teşekkür ediyorum.

   İşimiz çoktur, görevimiz ağırdır, yapacaklarımız çoktur. Oyalanacak vakit yoktur.

   Türk milleti, Milliyetçi Hareket Partisi’nden gelecek bir sese, yükselecek bir iradeye kilitlenmiştir. Yürüyüşümüzü bozacak hiçbir düzensizliğe, iç huzur ve düzenimizi sarsacak hiçbir dengesizliğe müsaademiz söz konusu olamayacaktır. Bu dava kutludur, milli vicdanının simgesidir. Bu dava Türklüğün bekasına ömrünü vakfetmiş kahramanca bir duruşun özeti, üstün bir mücadele azminin eseridir ve tarih boyunca emanet yere düşürülmemiştir.

Merhamet, meşruiyet ve muhabbetten ayrılmadan önümüze bakacağız. 2023’e doğru Aday Belli Kararımız Nettir. 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Cumhur İttifakı ortağımızla el birliğiyle çalışacağız. Milliyetçi Hareket zafere inanmıştır, başarıya yemin etmiştir ve bunu engellemeye kimsenin gücü yetmeyecektir.

Yemin mukaddes bir sözleşme demektir.

   “Milliyetçi Hareket varsa henüz tüm yollar kapanmış değildir.  Milliyetçi Hareket varsa çareler tükenmiş, çıkışlar tıkanmış değildir. Milliyetçi-Ülkücü Hareket varsa hiçbir şey bitmiş değildir. Milliyetçi Hareket yıkılmadıktan sonra Türkiye çözülemeyecektir.”

   Dürüst ve temiz yönetim anlayışımızla milletimiz belediye yönetimlerindeki çalışkanlığımızı ve kucaklayıcı vasfımızı görmüş, tanıklık etmiştir.

   Mahalli İdareler Seçimi’nde, Adalet ve Kalkınma Partisiyle kurmuş olduğumuz Cumhur İttifakının yıpranmasına, olası siyasi kamplaşma ve kutuplaşmalara izin ve meydan vermeyeceğiz. Hassas propaganda sürecini, ilkeli ve ittifakın ahlaki doğasına muvafık bir şekilde yürüteceğiz.

   Milliyetçi Hareket Partisi 2023 yılında Yenişehir’de, vatandaşlarımızın ihtiyaç ve eğilimine göre tavır ve tutum alacak, mutlaka başarıya ulaşacaktır.

   Davamızın büyüklüğü oy oranıyla, oy sayısıyla değil, yüreğimizin asaleti, ülkülerimizin yüksekliğiyle ölçülür diyoruz.

   Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin kurum ve kurallarıyla kökleşmesi, yerleşmesi, tam olarak oturması maksadıyla 2023’e doğru adayımız belli kararımız nettir.

   Milletvekili Genel Seçimi’nden başarıyla çıkıp çok güçlü bir şekilde TBMM’de yerimizi alacağımızı, geleceğin Türkiye’sinde, gelecek iktidarın iklim ve iradesinde mutlaka söz sahibi olacağımızı kararlılıkla duyuruyorum.

   Milliyetçi Hareket Partisi milletin gönlündedir. Milliyetçi Hareket Partisi dilde, işte, fikirde, yürekte, sohbette, kahvede, cami avlusunda, mazlum vicdanlarda, bağda, bahçede, bostanda, köy meydanında, şehirlerde, kısaca artık her yerdedir.

   Bunu daha da perçinleyecek, daha da ilerletecek, mesajlarımızı ulaştıracak, özlemlerimizi, hedeflerimizi, vatan ve millet için fedakârlıklarımızı anlatacak sizlersiniz.

   Bu, sizler için tarihin ve davamızın omuzlarınıza yüklediği büyük bir sorumluluktur.

Sorumluluktan kaçış yoktur.

   Zaman bizi haklı çıkarmış, mahşeri vicdanda tescil ettirmiştir.

   Zemin tüm Türkiye, çıkacağımız zirve ise Türk ve İslam’ın bulunduğu her coğrafyadır.

Milliyetçi Hareket’in baştan beri savunduğu ilkeler, bugün bir çekim merkezi haline gelmiş, son dönemde herkes bunlara onay vermiş, hatta sahiplenmiştir.

Bu durum bizler için sevindirici, ülkemiz ve milletimiz için ümit var olmamızı sağlayan bir gelişmedir.

   Ülkülerimizi açıkça ifade edelim.

   Ülkülerimizi imanla duyalım, hiç vazgeçmeden takip edelim.

   Muvaffakiyetimiz Türkiye’nin muvaffakiyetidir.

   Ülkümüz Türk’lüğün ve İslam’ın diriliş ve devleşmesidir.

   Sözlerime burada son verirken, hepinizi hürmetle selamlıyor, başarılı ve verimli bir toplantı süreci diliyorum’ dedi.

Belediye Başkanı Davut Aydın’da yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğin önemini vurgulayarak, ‘Bir olalım, diri olalım. Yolumuz uzun. Bu nedenle etle tırnak gibi olursak MHP hak ettiği yere gelecektir. Bu geceyi düzenleyen ilçe teşkilatımıza teşekkür ediyorum’ dedi.

   Yemeğin sonunda eski ilçe başkanı emekli Müftü Zekeriya Kılıç’ı plaket taktim edildi.


 Kültür Kurs

Yazar

Harun SAK

harunsak@gmail.com


Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
Kültür Kurs
Facebookta Biz
www.harmangazetesi.com
Kategoriler