ÖZGÜRLÜĞE GİDEN YOLDA MEHMET AKİF

ÖZGÜRLÜĞE GİDEN YOLDA MEHMET AKİF

Harun SAK
21 Ekim 2021
0
    
308

Erdal Sevinç yaptığı açıklamada, ‘2021 yılının "İstiklal Marşı Yılı" olarak ilan edilmesi vesilesiyle ''Özgürlüğe Giden Yolda Mehmet Akif'' eTwinnnig projesi doğmuş; Bursa, Ordu, Edirne illerinden bir araya gelen, Türkçe, Sosyal Bilgiler, Teknoloji Tasarım, BT  ve İngilizce branşlarından oluşan 10 kişilik öğretmen ekibimiz, bu  ölümsüz eserin yazılışının 100. yılında, büyük şair Mehmet Akif'i anmayı, örnek kişiliğini ilham almak üzere pek çok öğrencimize duyurmayı ve milli duyguları pekiştirmeyi amaçlamıştır. Projemizde öğrenciler okuma ve araştırmaya sevk edilmiş, sosyal ve kültürel değerlere yönelik farkındalık kazanmış, öğrencilerin özgüvenleri pekiştirilmiş, dijital araçlardan faydalanılarak birden çok işbirlikli, ortak çalışma yapılmış ve finalde 3x2 boyunda kumaş üzerine Mehmet Akif'in silueti ve Türk bayrağı tüm ortakların katkısı ile boyanmıştır’ dedi.

   Projenin hedefine ulaştığını dile getiren Sevinç, ‘Projeyi yaparken hedeflerimiz şunlardı. Öğrencilerimizin MEHMET EKİF ERSOY' u ve eserlerini tanımasını, öğrencilerimizin İstiklal Marşının Türk milleti için önemini fark etmesini, öğrencilerimizin 2021 yılının İstiklal Marşı ve Mehmet Akif ERSOY yılı olduğunu kavramasını, Öğrencilerimizin Web 2.0 araçlarını kullanmasını ve konu ile ilgili çeşitli içerikler üretmelerini sağlamak, Öğrencilerin ortak işbirlikçi ürünler oluşturması ve bundan keyif alıp kültürel gelişimlerini sağlamak, Nihayetinde yapılan tüm çalışmaları ulusal bazda yaygınlaştırmak ve milli birlik ve beraberlik duygularını pekiştirmek’ diye konuştu.

   Projenin 4 ayda tamamlandığının altını çizen Erdal Sevinç, ‘Şubat ayında, Projenin kurulması, Proje ortaklarının bir araya gelerek proje detaylarını ve faaliyetlerini planlaması, proje tanıtım videosunun yapılması ve sayfaların oluşturulması. Mart ayında, 12 Mart İstiklal marşının kabulü için etkinlikler hazırlanması, öğrenci Tanışma toplantısı, okul tanıtımlarının yapılması ve proje logo ve afiş tanıtımının yapılması.

   Nisan ve Mayıs aylarında ise Mehmet Akif ERSOY 'un hayatı, eserleri, Kurtuluş Savaşı mücadelesi, Bayrak ve İstiklal marşımız konularında, araştırma yapılması ve sunu hazırlanması, şiir dinletileri, tiyatro çalışmaları, afiş tasarıları, sergi vs. gibi çalışmalar yapılması planlanmıştır. Proje ortaklarımız ile yapılan toplantıdan sonra bu faaliyetler detaylı bir şekilde çalışma takvimi haline dönüştürülmüş ve paylaşılmıştır. Bu vesile ile başta okul müdürümüz olmak üzere proje ortaklarımız  olan Gürsu Toki Ortaokulu, Çalı İmam Hatip orta okulu, Yıldırım Anadolu İmam Hatip ortaokulu, Mustafa Kemal Paşa ortaokulu, Edirne Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Mehmet Akif Ersoy ortaokulu, Fazıl Hüsnü Dağlarca Anadolu Lisesi ve Şeyh Şamil İmam Hatip Ortaokulunda görevli bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum’ dedi.


 Kültür Kurs

Yazar

Harun SAK

harunsak@gmail.com


Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
Kültür Kurs
Facebookta Biz
www.harmangazetesi.com
Kategoriler