SERT AÇIKLAMA

SERT AÇIKLAMA

Harun SAK
10 Mart 2023
0
    
952

Bursa’nın Ziraat Odası Başkanları geçtiğimiz hafta sonu oynanan Bursaspor Ametspor maçı sonrası yaşanılanlar ve TFF’nın Bursaspor’a verdiği 9 maç seyircisiz oynama cezası nedeniyle yazılı bir açıklama yaptılar.

   Ziraat Odaları İlk Koordinatörü Sadi Aktaş yaptığı açıklamada, ‘Bir açılış münasebetiyle Karacabey'de toplandığımız Bursa Ziraat Odaları Başkanları ile gündeme dair istişare ederken, geçtiğimiz Pazar günü Bursaspor-Amedspor arasında oynanan lig müsabakası sırasında yaşanan ve gündemi fazlasıyla meşgul eden olaylar hakkında açıklama yapma gereği duyduk.

   Sporun Dostluk, Barış ve Kardeşlik temelleri üzerinde olduğu gerçeği hepimizce tartışmasız bir hakikattir. Her zaman futbolun birleştirici yanını savunup, "Futbol Sadece Futbol Değildir"  şiarını benimseyen kitleler olarak sahada istemediğimiz olayların yaşanması bizleri de samimiyetle üzmüştür.

   Ancak son gelişmelerin ışığında bir hatırlatmada bulunmayı ve masaya yumruğumuzu vurmayı en tabii hakkımız olarak görüyoruz.

   Ligin ilk yarısında Diyarbakır'da oynanan maçta yapılanlarla ilgili, medyanın üç maymunu oynadığı, sosyal medyada sadece biz Bursasporluların isyan ettiği ve hiçbir mecrada hakkı savunulmayıp olayların üzerinin kapatıldığı günler bizim içimizde hala dün gibi tazedir.

   Sahaya zırhlı araç içinde gelmek zorunda kalan 16-17 yaşlarındaki futbolcu kardeşlerimiz, İstiklal Marşımızın ıslıklandığı, sahaya yabancı maddelerin yağdığı ve tribünde açılan terör örgütü paçavralarının gölgesinde zorlukla 90 dakikayı tamamlamıştır.

   Bunca infial yaratan olaylardan sonra Amedspor'a sadece 2 maç saha kapatma cezası -verilmiştir.

   Oysa, Ülkemizin Milli Birlik ve Beraberliğine tehdit oluşturacak ne bir sloganın atıldığı ne de takımımızın ve ülkemizin Şanlı Bayrağı dışında bir Bayrak ile gövde gösterisinin yapılmadığı maçta Bursaspor 9 maç saha kapatma ve 320 Bin TL para cezası ile cezalandırılmıştır.

   İki maçta da yaşanan üzücü olayları KESİNLİKLE tasvip etmediğimizi tekrar vurguluyoruz.

   Bizler, Bursa Ziraat Odaları Başkanları olarak bu çifte standardı asla kabul etmiyoruz. Bursaspor bu haksızlık karşısında asla yalnız değildir.

   Bu cezanın mutlak suretle TFF tarafından tekrar gözden geçirilip bu haksızlığın ortadan kaldırılacağına inancımız tamdır.

 


Yazar

Harun SAK

harunsak@gmail.com


Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
Kültür Kurs
Facebookta Biz
www.harmangazetesi.com
Kategoriler