SEVİNDİREN FİYAT

Harun SAK
17 Eylül 2023
0
    
600

Bursa Yenişehir S.S. Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi, piyasada 12 TL’den alımı yapılan yağlık ay çekirdeğinin kilosunu 15 TL ve üzerinden alacağını açıkladı.

   Yenişehir S.S. Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi'nin açıkladığı rakamlara göre yüzde 44 yağ oranı olan çekirdekler 15 TL, yüzde 50 yağ oranı olan ürünler ise 16,35 TL’den alınacak.

   Yenişehir ve Bilecik bölgesindeki alımlarda, 6 bin 200 ton ay çekirdeği rekoltesi beklenirken, Kooperatif Başkanı Hakkı Çetin, “Birliğimizce değerlendirilerek oluşan piyasa koşulları çerçevesinde 2023/2024 sezonunda üretici ortaklarımıza uluslararası sözleşme oranı olan yüzde 44 yağ oranlı ayçiçeği ürünü için 15 bin TL/Ton avans ödemesinde bulunulması karar altına alınmıştır. Ham yağ oranına göre yapılan alımlarda yüzde 44 yağ oranlı baz fiyata göre yüzde 1,5 oranında çarpan kullanılarak, üretici ortaklarımızın teslim ettiği ürünlerin fiyatı hesaplanacaktır. Açıklanan fiyatların bölge üreticimize hayırlı olmasını diliyorum. Fiyatların açıklanmasıyla birlikte üreticilerimiz ürünlerini yoğun bir şekilde getirmeye devam ediyor. Gelen ürünlerden numune alınarak yağ tahlilleri yapıldıktan sonra fiyatı belirleniyor. Alımlar ekim ayı sonuna kadar devam edecek” dedi.

 


 Kültür Kurs

Yazar

Harun SAK

harunsak@gmail.com


Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
Kültür Kurs
Facebookta Biz
www.harmangazetesi.com
Kategoriler