SGK MAĞDURU ÇİFTÇİYE MÜJDE

SGK MAĞDURU ÇİFTÇİYE MÜJDE

Harun SAK
22 Eylül 2022
0
    
2013

Geçtiğimiz yıl, SGK tarafından yapılan inceleme sonunda, Yenişehir’de çiftçilik yapan onlarca çiftçinin Tarım Bağ-kur günleri SGK tarafından iptal edilmişti.

  Günleri iptal edilen çiftçilerden, Demirboğa köyünden İsmail Uz adına Avukat İlknur Peker tarafından açılan dava sonucunda Mahkeme tarafından iptal edilen günlerin geçerli olduğuna karar verildi.

   Avukat İlknur Peker, “SGK tarafından çiftçilerimizin prim günlerinin iptali ile ilgili hatalı bir karar verilmişti. Biz de bu prim günlerinin iptali işlemini mahkeme önüne taşıdık. Mahkeme tarafından iptal edilen 10 yıllık prim yeniden sayıldı ve çiftçimiz İsmail Uz’un emekli olmasının önü açıldı. SGK tarafından yapılan ve birçok çiftçimizin mağduriyetine yol açan bu hatalı işlemin Mahkemeden dönmesi, müvekkilimiz İsmail Uz kadar bizi de mutlu etti. Bu ülkede mahkemeler var olduğu sürece her hatalı işlemin yargıdan döneceği, bu mahkeme kararı ile bir kez daha ortaya çıktı. Yıllarını tarımsal üretim yaparak ülke ekonomisine katkı ile geçiren çiftçilerimizin hayatlarını rahat geçirecekleri emekliliğin hemen öncesinde SGK tarafından emekli olamayacakları yönünde bir haber almaları gerçekten üzücü olmuştu. Bu üzüntüyü gidermiş olmak da bizi ayrıca mutlu etti. Üreten, ülke ekonomisine katkı sunan çiftçilerimizin yanında olmak bizi her zaman mutlu etmiştir” dedi.

   Çiftçilerimizin emekli olma mağduriyeti konusunda artık bir emsal Mahkeme kararı  olduğundan, çiftçilerimizin mağduriyetlerinin daha hızlı giderileceği görülmektedir. Biz de Harman Gazetesi olarak mağduriyeti giderilen onlarca çiftçimize, emekli olmalarının yolu açılmış olması sebebi ile hayırlı olmasını dileriz


 Kültür Kurs

Yazar

Harun SAK

harunsak@gmail.com


Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
Kültür Kurs
Facebookta Biz
www.harmangazetesi.com
Kategoriler