SPORDA MEYVELER TOPLANIYOR

Harun SAK
19 Kasım 2023
0
    
142

Yenişehir Belediyespor’un alt yapıya verdiği önem meyvelerini vermeye başladı.

   Belediye Başkanı Davut Aydın, göreve gelir gelmez Yenişehir Belediyespor’un alt yapısına önemli ölçüde yatırım yapmış ve her kategoride genç takım çıkartılması talimatını vermişti. Alt yapıya veriler önem 5 yılda meyvelerini verdi ve Yenişehir Belediyespor’un alt yapısında bulunan U 13, U 14, U 15, U 16, U 17 ve U 18 takımları gruplarında başarılı olup Elit lige yükseldi.

   Son olarak da U 14 takımı oynadığı 17 maçın tümünü kazanarak yenilgisiz şampiyon olarak Elit lige yükseldi.

   Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’ın da izlediği Fidyekızık maçını 7-0 gibsi farklı bir skorla kazanan U 14 takımı şampiyon olarak Elit ligine yükseldiler.

   U 14 takımı şampiyonluk kupasını Belediye Başkanı Davut Aydın’ın elinden alırken Yenişehir Belediyespor Teknik Koordinatörü Sadri Güler, elde edilen başarılardan dolayı son derece mutlu olduklarını belirtti.

   Sadri Güler, ‘Belediye Başkanımız Davut Aydın, göreve geldiği ilk yıl alt yapı ile ilgili ciddi bir çalışma başlatmıştı ve Yenişehirli gençlerin spor yapabilmesi için bizlere her türlü desteği vermişti. Açılan spor okulunu tamamen ücretsiz yapmış ve göze batan sporculara lisans çıkartarak liglere katılma kararı almıştık. Bunun meyvelerini artık topluyoruz. Şu an genç takımlar bazında her lige katılıp üst turlara çıkıyoruz. Üstelik burada oynayan tüm sporcularımız Yenişehirli. Bu küçümsenmeyecek bir başarıdır. Bu başarıda en büyük pay bizlerin önünü açan ve her türlü desteği veren Belediye Başkanımız Davut Aydın ve kulüp başkanımız Serhat Savcı’nındır. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu arada alt yapılarda görev alan Mesut Akın, Burak Uğur Kolaç, Taylan Ekşi ve Uğur Şahin hocalarımıza da teşekkür ediyorum’ dedi.

   Yenilgisiz şampiyon olan U 14 takımına maç sonrası yemek veren Belediye Başkanı Davut Aydın, gençlerin başarısının kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, ‘Gerçek başarı ve gerçek şampiyonluk budur. Elde edilen bu başarılar asla küçümsenemez. Yenişehir Belediyespor’un geleceği emin ellerdedir. Bu gün genç  takımlarımızda bulunan 200 civarındaki sporcu evlatlarımızın tümü Yenişehirlidir ve bunların bir çoğu futboldan ekmek yiyeceklerdir. Bunun bir çok örneğini yaşıyoruz. Alt yapımızdan yetişen bir çok kardeşimiz üniversite eğitimi gördükleri yerlerin takımlarında forma giyiyorlar ve ailelerine hiç yük değiller. Bizim alt yapıya önem verirken ilk düşüncelerimizden birisi buydu. Biz ilk görevce geldiğimizde 18 yaşına kadar Belediyenin başta spor tesisleri olmak üzere her yer ücretsiz demiştik. Yaz spor okulumuz tamamen ücretsizdi. Şimdi bunun meyvelerini toplamak bizleri mutlu ediyor. Bizim amacımız gençlerimizi spora yönlendirerek kötü alışkanlıklardan alıkoymak. Bu amaç doğrultusunda gençlere yatırım yapmaya devam edeceğiz’ dedi.

   Yenişehir’e yeni bir çok spor tesisi kazandırmaya devam ettiklerini de belirten Başkan Aydın, Her mahalleye halı saha yapıyoruz. Voleybol ve basketbol sahaları yapıyoruz. İkinci kapalı spor salonumuz okullar bölgesinde tamamlanmak üzere. Yine yarı olimpik kapalı yüzme havuzumuzda tamamlanmak üzere. Bu tesislerin tümü gençlerimize ücretsiz olacak. Vereceğimiz kurslar ve spor okulları da ücretsiz olacak. Her şey Yenişehir ve gençlik için’ dedi.

   Bu işin bir ekip işi olduğunun da altını çizen Davut Aydın sözlerini şöyle sürdürdü: ‘Başta kulüp başkanımız Serhat Savcı olmak üzere, Yenişehir Belediyespor’un teknik koordinatörü Sadri Güler hocama ve alt yapıda görev yapan tüm hocalarımıza teşekkür ediyor bizleri en iyi şekilde temsil eden yavrularımızı da tebrik ediyorum’ dedi.    


Yazar

Harun SAK

harunsak@gmail.com


Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
Kültür Kurs
Facebookta Biz
www.harmangazetesi.com
Kategoriler