VATANDAŞ PERİŞAN

 VATANDAŞ PERİŞAN

Harun SAK
25 Ekim 2021
0
    
315

CHP Bursa Milletvekili Erkan Aydın, beraberinde İnegöl ilçe yönetimiyle birlikte İnegöl’de esnafın, vatandaşın nabzını tuttu. İnegöllü esnaflar girdi maliyetlerindeki artışların satışları olumsuz yönde etkilediğini, günü siftahsız kapadıklarını, vatandaşlar da zamlardan dolayı alım gücünün ciddi olarak düştüğünü dile getirdiler.

“KAN ŞEKERİM DÜŞTÜ TATLI ALMAK İSTEDİM O BİLE 2 LİRADAN 3 LİRAYA ÇIKMIŞ”

   Kahvehaneye yaptığı ziyarette bir vatandaş Erkan Aydın’a “Gelen zamlardan belimizi doğrultamıyoruz. 3 gün önce 70 liraya aldığım yağ bugün 75 lira olmuş” diyerek isyan etti. Diğer bir vatandaşta “Geçen sene bin 300 liraya aldığım kömürün bu sene 3 bin lira olduğunu görünce inanamadım. Alacak durumum yok. 3 kat artan fiyatları görünce kan şekerim düştü. Halka tatlı almak istedim o bile 2 liradan 3 liraya çıkmış. Onu da alamadım. Bu kış sert geçerse ne yapacağız bilmiyorum” dedi.

“ÜLKEYİ YÖNETENLERİN VATANDAŞIMIZI DÜŞÜRDÜĞÜ DURUM ORTADA”

   Vatandaşın halinin zamlardan dolayı perişan olduğunu ifade eden Aydın, “Önümüz kara kış. Vatandaşımız kömürü, odunu nasıl alacağını kara kara düşünüyor. Fiyatların yüzde 300’e varan oranlarda zamlandığını belirten vatandaşımız kömürü alamadan geri gelmiş. Ülkeyi yönetenlerin insanımızı getirdiği durum ortada. Ama her şeyin bir çözümü var. Geliyor gelmekte olan, gidiyor gitmekte olan” diye konuştu. 


 Kültür Kurs

Yazar

Harun SAK

harunsak@gmail.com


Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
Kültür Kurs
Facebookta Biz
www.harmangazetesi.com
Kategoriler