YA SÜTÜ BOZUK YA DA KANI

YA SÜTÜ BOZUK YA DA KANI

Harun SAK
26 Haziran 2023
0
    
781

Türkiye’de ender bulunan akıllı duraklar yapıldı Yenişehir’in muhtelif yerlerine. Bu duraklar sayesinde insanlarımız kışın soğuktan yazın da sıcaktan kurtuldu. Minibüs beklerken güvenli bir biçimde kışın üşümeden yazın da terlemeden temiz bir ortamda insanlar konforlu bir biçimde araç bekliyor.

   Bu duraklar büyük paralarla yapılıyor. İnsanların ödediği vergilerle, milli servetten gelen paylarla yapılıyor. Bazılarını da işadamları destekliyor öyle yapılıyor.

   Tek amaç insanların rahat etmesi.

   Çünkü insanlar iyi şeylere layık.

   Ama sütü ve kanı bozuk bazı şerefsizler bu duraklara sürekli zarar veriyor. İçinde bulunan TV’leri kırıyorlar, oturma gruplarına zarar veriyorlar, amacının dışında kullanıyorlar.

   Bu insan müsveddesi zavallılara batıyor mu bu duraklar anlamadım ki. Neden böyle bir şey yaparlar bir türlü anlam veremiyorum. Kimden neyin intikamını alıyorlar.

   Bu dudakların tümünde kamera sistemleri mevcut.

   Şimdi yetkililere düşen bu şerefsizliği yapan hangi sütü yada kanı bozuksa tespit edip ona en ağır cezanın verilmesini sağlamak. Versinler bakalım büyük bir ceza ya da kırdıkları durağın aynısının değeri kadar para cezası kesilsin bakalım bir daha böyle sütü ya da kanı bozukluk yapabilecekler mi?

   Kamu malına zarar veren bu kanı ya da sütü bozuk şerefsizlere ceza verilmediği sürece yarın başta yerlere de zarar verecek bu ahlaksızlar.

   Bu duraklardan 7’den 77’ye her vatandaş yararlanıyor. Bu şerefsizliği yapan kanı bozukların aileleri de yararlanıyor aslında. Belki bu şerefsizlerin kendileri de yararlanıyor bu duraklardan.

   Her geçen gün ahlaksızlığın dozunu da artırıyor bu kanı ya da sütü bozuk şerefsizler, Daha önce küçük çaplı verdikleri zararı artırmışlar. Şimdi de duvarlarını kırmışlar durakların. Yine oturma gruplarına zarar vermişler. Bu zamana kadar her hangi bir cezai işlem yapılmadığı için iyice şımarmışlar şerefsizler.

   Bakın size söyleyeyim. Bu şerefsizler kesinlikle bir kameraya takılmışlardır. Yetkililere düşen bunları tespit edip kamu malına zarar vermekten işlem yapmalılar. Bu kanı bozuklara en ağır cezayı vermek yetmez. Ayrıca ilçenin muhtelif yerlerine fotoğraflarını asıp işte duraklara zarar verenler bunlar diye de tanıtmak lazım. Bizler gazetelerimizde sitelerimizde fotoğraflarını basmalıyız. Böyle susmakla sosyal medyada paylaşmakla anlamaz bu şerefsiz kanı bozuklar.

   Eğer bunu yapanlar Suriyeliler ise derhal sınır dışı edilmeliler.

   Emin olun bugün bu şerefsizliği yapan kanı bozuk ahlaksızlar yarın daha beterini yapacaklardır.

   İntikam öyle alınmaz böyle alınır deyip gereken ne ise yapılmak zorunda. Aksi taktirde bunun önünü alamaz yetkililer.

   Buradan bu kanı ya da sütü bozuk şerefsizlere seslenmek istiyorum. Be ahlaksızlar. Bu yaptığınızın mantıklı bir açıklaması var mı? Kime kızdınız da böyle bir ahlaksızlığı yaptınız. Birazcık vicdanınız olsa sızlar da sizde vicdan ne gezer. Erkekliğiniz bu duraklara mı geçiyor. Madem o kadar erkeksiniz gizli gizli yapacağınıza çıkıp adam gibi yapsanız da bu şerefsizliği. Hiç mi aklınıza gelmedi birileri görürse ya da kamerada çıkarsak diye. Şimdi tespit edildiğinde size gereken en ağır ceza verildiğinde kendinizi nasıl savunacaksınız.

   Bakın beyler kamu malı hepimizin malı. Bu toplumda yaşayan herkesin hakkı var onlarda. İlçemize yeni bir millet bahçesi yapıldı. Çok da güzel oldu. Odası ile ilgili de şikayetler geliyor. Millet bahçesinin her yeri kamera. Yaptığınız ahlaksızca bir şeşin bedelini mutlaka kim olursa olsun ödeyecektir. O yüzden akıllı olun. Adam gibi kullanan kamu mallarını. Zarar vermeyi aklınızdan bile geçirmeyin. Bırakın zarar vermeyi zarar vereni görürseniz tepkinizi koyun. Bu işler ancak böyle düzelir.

   İnşallah bir gün böyle bir şerefsizliği yapan kanı ya da sütü bozuk denk gelmez. Çünkü o kanı bozuk şerefsizlere ne yaparsan yap mübahtır bilmem anlatabildim mi?  


 Kültür Kurs

Yazar

Harun SAK

harunsak@gmail.com


Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
Kültür Kurs
Facebookta Biz
www.harmangazetesi.com
Kategoriler