YURDANUR ÜLKER REKORA KOŞUYOR

Harun SAK
16 Kasım 2023
0
    
1143

Yenişehir tarihinin ilk ve tek kadın muhtarı olan Ulucami mahallesi Muhtarı Yurdanur Ülker, 6 dönem yaptığı muhtarlığı 7. Döneme taşımaya hazırlanıyor.

   1994 yılından bu yana ilçenin en eski mahallesi olan Ulucami Mahallesinde

Muhtarlık yapan Yurdanur Ülker mahalle sakinlerinin yoğun baskıları ile 2024 31 Mart seçimlerinde yeniden muhtar adayı olduğunu açıkladı.

   Yenişehir tarihinin ilk ve tek kadın muhtarı olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Yurdanur Ülker, 6 dönemden bu yana aralıksız Ulucami mahalleme hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyorum. İşimi severek yapıyorum ve mahalle halkım beni 7/24 arayıp sorunlarını aktarabiliyor. Bu anlamda muhtarlığa gelerek yeniden aday olmam konusunda yoğun baskılar oldu. Özellikle kadın kardeşlerimiz ısrarla yeniden aday olmam konusunda baskı yapıyorlar. Onların bu talepleri beni fazlasıyla mutlu etti ve yeniden aday oldum’ dedi.

   Mahallede bazı kesimin yeniden aday olmadığı şeklinde söylemlerinin olduğunu da belirten Yenişehir’in muhtar ablası Yurdanur Ülker, ‘Bu söylentilerin aslı yoktur. Ben işimi severek yapıyorum. Ayrıca insanlara yardım etmeyi çok seviyorum. Artık mahallemizdeki seçmenlerle kardeş gibi olduk. Özellikle kadınlarımızın hem sırdaşı hem de dert arkadaşıyım. Bana gelip her türlü sorunlarını rahatlıkla söyleyebiliyorlar. Sadece kendi mahallemden değil diğer mahallelerden gelip bana derdini anlatan insanlar bile oluyor. Hepsinin derdini dinleyip yardımcı olmaya çalışıyorum’ dedi.

   Ulucami Mahallesinin hiçbir sorununun olmadığının altını çizen Yurdanur Ülker, ‘Bu zamana kadar bir çok Belediye Başkanı ile çalıştım. Her biri ile iyi ilişkilerimi korudum. Mahallem için ne ihtiyacımız olursa sağ olsun hepsi yaptı. Başta şimdiki Belediye Başkanımız Davut Aydın olmak üzere birlikte görev yaptığım bütün Belediye Başkanlarıma teşekkür ediyorum. Rahmetli olan Turhanettin Ergünaç başkanıma da Allah’tan rahmet diliyorum. Mahallemizin bir parçası olan Uluköy’e de her türlü hizmeti yaptık. Şu an doğalgazda bağlandı. Çok şükür hiçbir sorunumuz ve sıkıntımız kalmadı’ dedi.

   Yaklaşık 1000 seçmeni bulunan Ulucami ilçenin kurulan ilk mahallesi.


Yazar

Harun SAK

harunsak@gmail.com


Yorumlar
Bu habere henüz hiç yorum yapılmamış.
Yorum Yap
Kültür Kurs
Facebookta Biz
www.harmangazetesi.com
Kategoriler